Genç odalarını dizayn edin

Çocukların, gençlerin odaları kendilerini en rahat hissettikleri, ders çalıştıkları, zamanlarının çoğunu geçirdikleri yerdir. Bu yüzden, genç odalarının dizaynı diğer odaların dizaynına göre daha fazla önem taşır.

Genç odalarını nasıl dizayn etmelisiniz? 

Çocuklarınızın odasını dizayn ederken, ilk olarak çocuklarınızın zevklerini, yaşam biçimini göz önünde bulundurun. Hatta seçimi çocuğunuza bırakın. Genç odası mobilya seçiminde en önemli nokta, mümkün oldukça az mobilyaya fazla eşya sığdırmaktır. Odayı dekore ederken, hareket imkanı sağlayan mobilyaları seçmeye özen gösterin. Odanın şekline göre kolay taşınabilen mobilyalar genç odaları için uygun mobilyalar arasında yer alır. Kolay taşınabilen mobilyaları kullanarak, odada hareket imkanı sağlamanın dışında, odaya modern bir görünüm de kazandırmış olursunuz. 

Mobilyadan tabloya, cam önüne koyabileceğiz puf koltuklara kadar her şeyin birbiri ile uyumlu olmasını sağlayın. 

Eskiden düz renklerin kullanıldığı genç odalarında, ahşap kaplamalı malzemeler son zamanlarda çok tercih ediliyor. Odada farklı bir hava yaratmak için duvar ve mobilya renklerini göz önünde bulundurarak, duvarın belli bir kısmında ahşap kaplamalar kullanabilirsiniz. 

Mobilya seçiminde nelere dikkat edebilirsiniz? 

Alacağınız mobilyaya karar vermeden önce, farklı firmaların, farklı mağazalarını gezin. Ürünler hakkında genel bir bilgi edinin. Bilgi edinmenin yanı sıra ne kadar çok yer gezerseniz, seçeneklerinizde artmış olacak. 

Alacağınız mobilyanın hangi malzemeden yapıldığını öğrenin. Mobilya yapımında kullanılan malzeme, mobilyanın ömrü, sağlamlığı ve kullanışlığı hakkında size fikir verecektir. 

Vitrinde sergilenen mobilyaları almayın. Bu mobilyalar genelde sorunlu oluyorlar. 

Genç odasında neler olmalıdır? 

* Karyola 
* Gardırop 
* Komodin 
* Çalışma masası 
* Kitaplık 
* Tekli ya da çiftli koltuk 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu