Girişleri Sarmaşıklar ile Renklendirin

Müstakil ev ve bahçe girişlerinde sarmaşık kullanımı, girişe hayat veren çok doğal bir güzellik katar. 

Sarmaşıklar kapladıkları duvarı canlandıran, sadık bitkilerdir. Sarmaşık ya da tırmanan bitkileri müstakil ev ve bahçe girişilerinde kullanarak, girişin daha karakteristik ve sıcak bir görünüme bürünmesini sağlayabilirsiniz.

Sarmaşık ile yeşilin birlikteliği

Yemyeşil sarmaşıklarla kaplanmış bir duvarın içinden girilen bir ev ya da bahçe, hem gizemli, hem de sımsıcak bir atmosfer oluşturur. Girişin etkisini arttırabilmek için kapının rengini koyu yeşil olarak seçebilirsiniz. Böylece, eski zamanları anımsatan, mistik bir görünüm sağlamış olursunuz.

Begonvil ile kontrast renkler

Begonvil gibi canlı renkte ve tırmanıcı özellikte bir bitki de girişler için son derece uygundur. Begonvilin pembe ve mor rengi ile kontrast yaratacak bir kapı rengi seçebilirsiniz. Örneğin; fuşya pembesi tırmanan bir begovilin sarmaladığı çivit mavisi bir kapı, girişe canlılık ve enerji katar.

Begonvil Giriş

Mor salkım ile yaza geçiş

Müstakil ev veya bahçenizin girişinde mor salkım kullanarak, özellikle ilkbahardan yaza geçişi büyülü bir atmosferde karşılayabilirsiniz. Mor salkım da sarmaşık özellikte olduğu için girişin üzerinde mor salkımları ile enfes bir renk şöleni oluşturur.

Yasemin ile mis kokular

Yasemin çiçekleri özellikle çarpıcı ve belirgin kokuları ile girişlerde kullanılabilecek bitkilerdir. Bir evin ya da bahçenin giriş kapısını yasemin ile çevrelemek, baharda mis gibi kokan bir girişin içinden geçmek anlamına gelir. Özellikle bembeyaz renkleri ile yasemin çiçekleri girişlere sadelik ve zerafet katar.

Sarmaşık güller ile klasik bir görünüm

Girişte sarmaşık güller kullanmak, klasik bir görünüm sağlar. Güller renk alternatifi olarak zengin çiçekler olduğu için girişinizi kapı ve duvar renginize göre, zevkiniz doğrultusunda tasarlamanızı mümkün kılar. Girişte sarmaşık güller kullanmak, hem görünüm, hem de koku açısından gösterişli bir atmosfer yaratır.

Müstakil ev ve bahçe kapılarınızı bitkiler ile çevreleyerek, bambaşka bir giriş deneyimi tasarlayabilirsiniz. Güzel renkler ve mis kokular arasından giriş yapılan bir ev ve bahçenin hissi de, yaşantısı da çok farklı olur.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Hasan Bey,

      Biz ürün satışı yapmıyoruz. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu