Giysilerinize yer açın

Modaya ayak uydurmak zor. Her geçen gün bir yenisini eklediğiniz kıyafetleriniz artık dolaba sığmaz oldu. Ütüleyip dolaba astığınız giysileriniz dolap dolu olduğu için sıkışıp, buruşuyorlar.

Artık kıyafetlerinize yer açmanın zamanı geldi. Evinizde özel bir giysi odası yaratın. Giysi odanız için fikirler…

* Evinizin bir odasını giysi odası olarak ayırmaya karar verdiniz. Giysi odası olması için en az pencereli odayı seçmenizi öneririz. Az pencereli bir odada, her zaman daha az toz olur.

* Dolabınızı kirişi olmayan düz bir duvara yerleştirin. Böylece oda da yer tasarrufu sağlamış olursunuz.

* Duvarlarınızdaki girintili ve çıkıntılı yerlere raf monte edebilirsiniz. Günlük kullandığınız giysilerinizi ya da ayakkabılarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz.

* Giysi odanıza bir puf koyabilirsiniz. Böylece kendinize oturmak için bir alan açarken, içini de sandık gibi kullanabilirsiniz.

* Odanızın kolonlarını ayna ile kaplayabilirsiniz.

* Eğer odanızın genişliği elverişli ise, odanızın ortasına ada üniteleri yerleştirebilirsiniz. Böylece hem aksesuarlarınızı belli bir yerde muhafaza edip, hem de üzerinde kolayca aksesuarlarınızı seçebilirsiniz.

Eğer eviniz giysilerinize özel bir oda ayıracak kadar geniş değilse, yapı marketlerinden temin edebileceğiniz sürgülü cam kapılarla odanızı ikiye ayırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu