Çamaşır

Gömlek Ütüsü Nasıl Yapılmalıdır?

Gömleklerinizin pürüzsüz olması, ütüsünün uzun süre dayanması sizin elinizde. Gömlek ütülerken nelere dikkat etmelisiniz? Gömleğinizdeki kırışıklıkları nasıl giderebilirsiniz?

Gömleğinizin ütüsünde iyi bir sonuç elde etmek için gömleğinizi parça parça ütüleyin. Gömleğinizi yaka, omuz, kol, manşet ve beden kısımlarına ayırabilirsiniz.

Yaka: Eğer üzerinizde ceket varsa, gömlek yakası göze ilk çarpan yer olacaktır. Yakayı açarak ütü masasına yerleştirin. Daha sonra yakanın alt bölümünden başlayıp uçlarına doğru ütüleyin. Gömleğin ütüsü bittikten sonra, son olarak tekrar yakayı ütüleyin.

Kol: Gömleğin kollarını manşetten başlayıp, yukarı doğru ütüleyin. Daha sonra arka tarafını çevirip aynı işlemi uygulayın.

Manşet: Gömleğin kollarını ütüledikten sonra, manşet kısmının önce iç, sonra dış bölümünü ütüleyin.

Beden: Beden kısmı gömleğin en çok buruşan yeridir. Gömleğin bedenini iç kısmından başlayarak ütüleyebilirsiniz. Daha sonra arka kısmına da ütü vurmanız gerekir.

Omuz: Gömleğin en zor ütülenen yeridir. Kolaylaştırmak için gömleğin omuz kısmını ütü masasının dar yerine geçirin ve öyle ütüleyin. Böylece düzleşen omuz kısmını kolaylıkla ütüleyebilirsiniz.

Püf Noktaları

  • Gömleğinizdeki kırışıklıkları yok etmek için en önemli nokta ütünün ısısıdır. Ütü ısısını gömleğinizin kumaşını göz önünde bulundurarak ayarlayın. Doğru ayarlanmış ısı ile ütülediğiniz gömleğinizi hemen asın.
  • Gömlek ütülerken ütü masası kullanmaya özen gösterin.

Bu yöntemleri kullanarak gömleğinizi kolayca ütüleyebilirsiniz.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

css.php