Göz Ardı Edilen Alanları Dekore Etme İpuçları

Evimizin bazı noktaları, kullanılmayan alanlar olarak, boş bir şekilde durur. Koridor ve merdivenler, bu tip alanlardır.

Evinizin bu kısımlarını dekorasyonunuza dahil etmek için, birkaç ipucu işinize yarayabilir: 

  • Koridor dekorasyonu zordur ve bazı kişiler için problem haline gelebilir. Uzun, boş bir alan olan koridor, sıkıcı, boğucu bir mekan olarak bilinir. Ancak, birkaç ipucu yardımıyla koridoru da güzel bir yer haline getirebilirsiniz. İlk olarak, koridorun evin en canlı ve aktif mekanlarından biri olduğunu hatırlayın. Odalar arasında gidip gelirken, sürekli kullanılan bu alanı, bir fotoğraf veya resim galerisi gibi düzenleyerek, hareketli ve estetik bir koridora sahip olabilirsiniz. Koridor boyunca, kendi belirlediğiniz tema ve düzen çerçevesi içinde, dilediğiniz aile fotoğraflarını, sanatsal fotoğrafları ve resimleri duvarlara asın. Fotoğraf ve resimlere tepeden ışık veren, minik spot lambalar ile dikkat çekiciliğini arttırın. 
  • Daha çekici ve yaratıcı bir dekorasyon için, çiçekler ve heykellerden faydalanın. Eğer yeterince genişse, koridor boyunca aynı tema içinde bulunan heykelleri sıralayın. Ya da çiçekleri belli sıklıkla yerleştirin. Işığı etkili bir şekilde bu objelere yöneltirseniz, koridorunuz adeta bir sergi alanına dönüşür. 
  • Merdiven dekorasyonu, en zor dekorasyon çeşididir. Merdiven altı boşluğu, çoğu zaman bir depolama alanı olarak kullanılır ve bu da çok salaş bir görünüm ortaya çıkarır. Eğer bu alanı gerçekten depolama alanı olarak değerlendirmek istiyorsanız, estetik ve kapaklı dolaplar yaptırın. Aynalı, sürgü kapaklı dolaplara bile yer verebilirsiniz. 
  • Derinlik hissi vermek için, merdivenin yanındaki duvarda perspektif desenli duvar kağıdı kullanın. Loş ışık kullanırsanız, daha yumuşak ve çekici bir merdivene sahip olursunuz. 
  • Merdiven altını depolama alanı olarak kullanmayacaksanız, bu alanı dinlenme alanı olarak düzenleyin. Sedir koltuklar ve küçük bir orta sehpası ile, burayı hoş ve samimi bir dinlenme köşesi haline getirin. 

Bu ipuçları ile evinizde göz ardı edilen alanları dekore edebilir ve evinizin tamamından hoşnut olabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu