Güvenli Kombi Kullanımı

Doğalgaz altyapısının gelişmesi ile ısınma ihtiyacı için evlerde kombi kullanımı da yaygınlaştı. Bununla birlikte alınması gereken güvenlik önlemlerinin önemi de artıyor.

Isınma maliyetlerinin artması kış aylarında birçok bütçenin de zorlanmasına sebep olur. Aile bütçesini planlayabilmek düzenli bir tasarrufla mümkün olabilir. Isı tasarrufu da bu konunun önemli bir öğesidir.

Isıtmada, güvenli ve tüm mekanı ısıtabilmesi açısından evlerde çoğunlukla kombi kullanılmaktadır. Kombilerin montajı doğru yapılmadığında ya da kullanımı doğru yapılmadığında bütçeniz zarar görebilir. Doğalgaz tasarrufu için uygun tesisat ve uygun kullanım çok önemlidir.

Zahmetsiz bir ısınma aracı olan kombilerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kombiyi kullanım talimatına uygun kullanmak ve olumsuz bir durumda karşılaşıldığında acil müdahale edilmesi gerekiyor.

Güvenli Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombide su seviyesi çok önemlidir. Cihazın sağlıklı çalışabilmesi için seviyenin 0 – 2 bar arasında tutulması gerekir.

Kombi soğukken basıncın 1-2 arasında olması gerekir. Sıcakken 2-2,5 bar arası çalışması normaldir.

Olumsuz bir durumda karşılaşıldığında acil müdahale edilebilmesi için her kombide bir arıza düğmesi bulunur. Buna “reset” düğmesi de denir. Reset düğmesine basıldığında kombi kendisini yeniler. İçerisindeki gazı atar, fanı yeniden çalıştırır, suyu yeniden çevirmeye başlar ve tekrar çalışır.

Evde gaz kokusu alıyorsanız ve kominizde sıra dışı bir durum gördüyseniz, hemen teknik servisi aramalısınız. Acil aramalara cevap alabilmek için cumartesi, pazar günleri de çalışan bir tkenik servisten hizmet almanız önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu