Halı Modelleri 2017

Halı modelleri arasında seçim yaparken halıyı kullanacağınız alanın boyutundan malzemeye kadar pek çok detaya dikkat etmek gerekir.

Kişisel zevk ve isteğe göre seçeceğiniz halılarda, dikkat edeceğiniz birtakım noktalarla sağlıklı, konforlu ve dekoratif bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Halı Modelleri Seçimi

Parça halıların temizliği, duvardan duvara halılara göre daha kolaydır. Renk veya deseninden sıkıldığınızda, kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Duvardan duvara halılara göre, daha fazla seçeneği vardır. Parça halıları, mevsimlere göre değiştirebilirsiniz. Kışın daha kalın ve yumuşak halılar kullanıp, yazın daha ince ve hafif kilimler kullanabilirsiniz. Mekanda odak noktası yaratmak istediğinizde, parça halılar istediğiniz noktayı vurgulamanıza yardımcı olur.

Halının kullanılacağı alanın genişliğini ve şeklini dikkate alarak seçim yapmaya özen gösterin. Kullanım sıklığının fazla olduğu salon, antre, mutfak gibi alanlarda, polamid (naylon) gibi dayanıklı ve lekeleri gizleyebilen malzemeden üretilmiş halıları tercih edin. Halının ebatına karar verirken, konumlandırılacağı odadaki mobilyaların kapladığı alanı göz önünde bulundurun.

Çocuk odaları ve oturma odalarında yoğun kullanım olduğu düşünülerek,  aşınma ve kirlenmeye dayanıklı, sık ilmikli halıların tercih edilmesi önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu