Hangi Mevsimde Hangi Düğün Çiçeği Kullanılır?

Her mevsimin ayrı bir güzelliği var ve her mevsim bambaşka güzellikte çiçekler açıyor. Düğününüzü hangi mevsimde yapıyor olursanız olun, gelin çiçeğinizi mevsiminize göre seçin.

gelin çiçeği (6)

Düğün hazırlıkları sürüyor. Sıra detaylara geldi. Gelinlikten gelin arabasına, mekandan fotoğrafçıya kadar her şey hazır. Şimdi sizi daha da güzelleştirecek detaylara vakit ayırabilirsiniz. Gelin çiçeğinizi seçmeye ne dersiniz?

düğün çiçeği (1)

Gelin çiçeğinizi bulunduğunu mevsimde açan çiçeklerden seçerek mevsime uygun davranabilirsiniz. Hem daha canlı hem de daha hesaplı olacak mevsimi çiçekleri, güzelliğinize güzellik katacaktır.  Peki hangi mevsimde hangi çiçekler açıyor.

İlkbahar Düğünleri

gelin çiçeği (7)

İlkbahar onlarca farklı çiçeğin açtığı, doğanın canlandığı bir mevsimdir. Dolayısıyla seçim seçeneğiniz bol olacak. Taze ve mis kokulu çiçekler ile ilkbaharın coşkusunu düğününüze de yansıtabilirsiniz. İlkbaharda nergis, şakayık, zambak ve frezya iyi birer gelin çiçeği olabilir. Aksesuarları da seçtiğiniz çiçeğe göre belirleyebilirsiniz.

Yaz Düğünleri

gelin çiçeği (5)

Yaz düğünleri onlarca farklı çiçeğin rengarenk açtığı döneme denk geliyor. Gelin çiçeğinizi seçerken zorlanabilirsiniz. Manolya, lavanta, zambak, karanfil ya da papatya bu ayın en gözde çiçekleridir. Güller ise sade şıklığın temsilcisi olabilir. Yazın muhteşem havasını çiçeklerle düğününüze taşıyabilirsiniz.

Sonbahar Düğünleri

gelin çiçeği (2)

Düğününüz romantik sonbahar mevsimine denk geliyorsa gelin çiçeğinizde de romantik esintilere yer verebilirsiniz. Orkideler, kasımpatılar ve hazeran sonbaharın çiçekleridir. Çiçeklerinizi kuru dallar ile süsleyebilirsiniz.

Kış Düğünleri

gelin çiçeği (4)

Kış aylarında çiçek çeşitliliği diğer aylara göre azdır. Fakat sümbüller, kamelyalar, süsenler ya da kardelenler ile muhteşem bir buket yaptırabilirsiniz. Kış aylarında da canlı çiçeklerin yanında kuru dallar kullanabilirsiniz.

Mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu