Ev Dekorasyonunda Hasır Şıklığına Yer Açın

Modası hiç geçmeyen, özellikle son yıllarda dekorasyon alanında oldukça rağbet gören hasır ile evinizi sade bir şıklığa büründürmeniz mümkün.

Hasır sazlardan ya da kurumuş bitki saplarından örülmüş ve genellikle zemin için halı olarak, sepet yapımında, şapka ve çanta yapımında ya da dekorasyonda kullanılan objelerde kullanılan bir malzemedir.

Doğal dokusu ile bulunduğu mekanlara doğal görünüm sağlayan ip, kolay şekil aldığı için de kendin yap işlerinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir malzemedir. Bu ip ile yapılan yeniden değerlendirme çalışmaları sonucu ortaya çıkardığınız eşya ya da objeleri siz de çok severek kullanacaksınız.

Mutfaktan bahçeye, oturma odasından banyoya evinizin her köşesinde yer verebileceğiniz hasır, country tarzına yatkınlığıyla dikkat çekiyor. Doğal renginin dışında renkli formlarda da üretilmeye başlayan hasır eşya ve mobilyalarla, evinize sıcak bir hava katabilirsiniz.

Dinlenme ve çalışma alanlarında kullanılan bu malzeme dekorasyona şık bir hava katar. Hasırdan ürünler temizliğinin kolay oluşuyla da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Balkonda, bahçede ya da mutfakta kullanılan hasırla yapılmış tabureler zamanla eskiyebilir. Hasır taburelerinizi renklendirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hasırdan Eşyalara Dekorasyonunuzda Yer Açın

Saksı, çöp sepeti, masa süsü gibi küçük objeleri kullanarak evinizin dekorasyonunda bu malzemeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. İçerisine sevdiğiniz çiçekleri yerleştireceğiniz hasırdan saksılar pencerenizin önünde çok şık duracaktır.

Özellikle mutfak aksesuarlarında sıkça görmeye başladığımız hasırlar, mutfaklara sıcak bir atmosfer katmakta ideal. Mutfak raflarına yerleştireceğiniz hasırdan örülmüş küçük kavanozlar ile mutfağınızın havasını anında değiştirebilirsiniz.

Oturma gruplarında hasırdan mobilyaları tercih ederek, dinlenme ve çalışma odalarında sakinleştirici bir ortam yaratabilirsiniz.

Bahçe mobilyalarında sıklıkla rastladığımız hasırdan ürünler, temizliğinin kolay oluşuyla da kullanım kolaylığı sağlıyor. Toza, kire ve neme dayanıklı bu doğal madde bahçe mobilyaları için ideal.

Siz de hasır objeler tercih ederek, evinizi boğucu ve kasvetli havasından kurtarıp sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Hasırdan Dokunan Dekoratif Eşyalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu