Havalandırma Panellerinin Temizliği

Kombi, klima ya da aspiratör gibi aletler ve tuvalet, banyo gibi alanlarda bir ihtiyaç olan havalandırma panellerinin temizliği bu evde hijyeni açısından önemlidir.

Havalandırma temizliği genellikle unutulan ya da iyi ihtimalle aksatılan bir iştir. Menfez de denile bu kanların temizliğinin e son e zaman yapıldığı bile hatırlanmaz. Oysa havalandırma kanallarını temizliği evdeki havanın kalitesi açısından oldukça önemlidir.

Bu kanalları temizliği ile hem ısıtma hem de soğutma cihazlarını verimli çalışması da sağlanır. Bu sebeple havalandırma kanallarının temizliğinin belli bir plan çerçevesinde düzenli olarak yapılması gerekir.

Evinizdeki Hava Kalitesini Artırın

Özellikle hava dolaşımını engelleyen malzemeden üretilmiş kapı ve pencereleriniz varsa, havalandırma panellerinin temizliği daha da önem taşımaktadır. Bu tip malzemeden üretilmiş kapı ve pencereler içerideki havayı muhafaza etmede başarılıdırlar, fakat aynı zamanda evin havalandırılması konusunda da sorun teşkil etmektedirler.

Bunun yanı sıra havalandırma kanallarının temizliğinin düzenli şekilde yapılmaması; küf, mantar oluşumuna sebep olabilir. Eve hava giriş çıkışı bu noktalardan sağlanacağı için, temizlenmemesi durumunda bu kanallardan kir ve toz da eve girecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu