Havlu dolabının düzeni

Havlu dolabınızın düzenli olması için önce birkaç pratik uygulamayı hayata geçirmeli,  sonra da bu düzeni sürdürmek için dolabınızı her açtığınızda alacağınızı dikkatle almalı ve yerleştirirken de aynı dikkati göstermelisiniz. Haftada bir kez birkaç dakikanızı dolaplarınızı kısaca gözden geçirmeye ve düzeltilmesi gereken yerler varsa, düzeltmeye ayırarak, her daim düzenli ve pırıl pırıl dolaplara sahip olabilirsiniz.

Havalandırın: Havlularınızı dolaba yerleştirmeden önce kuru olduklarına ve iyice havalandırdığınıza emin olun.

Gruplandırın: Havlularınızı renklerine ve ebatlarına göre gruplayın. Bu şekilde hem ihtiyaç duyduğunuz havluyu bulmanız kolaylaşacak, hem de dolabınızın düzenli bir görünümü olacaktır.

Asmaya hazır katlayın: Havlularınızı katlarken, banyoda asacağınız şekilde katlayın ki dolaptan alır almaz, asmanız kolay olsun. Bunun için havlularınızı ortadan ikiye katlamak yerine, uzun iki yanı içe katlamak suretiyle üç parça katlayın. Bu sayede, dolaptan aldığınız havlunuzu, basit bir hareketle banyonuza şık bir şekilde asabilirsiniz.

Hep üstten alın: Üstteki havluyu kullanın, yeni yıkadıklarınızı daima en alta yerleştirin.

Bornozların kemerleri: Bornozlarınızı katlarken, kemerlerini de şık bir fiyonkla bağlamayı unutmayın. Ortada sereserpe duran kemerler, dolabınızın düzenini bozar.

Yıkayın: El ve yüz havlularınızı her gün, bornozlarınızı ise haftada bir yıkayın. Yıkama sıklığınız kendi kullanımınıza göre değişkenlik gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu