“Hayalinin Peşinden Git” kampanyası hayalleri gerçeğe dönüştürüyor

Samsung’un, hayallerinin peşinden gidenlere teknolojiyi kullanarak, düşledikleri projeyi gerçekleştirme fırsatı sunan “Hayalinin Peşinden Git” kampanyasının, Mutfak Sanatları kategorisi birincisi Elvan Başarı’nın, Meraklı Merdane Pasta ve Kurabiye Atölyesi açıldı.

2013 Aralık ayı başından itibaren Türkiye’de hayata geçirilen “Hayalinin Peşinden Git” kampanyası, son derece lezzetli bir projenin gerçeğe dönüşmesini sağladı. 24 yaşındaki başarılı girişimci adayı Elvan Başarı’nın pasta ve kurabiye atölyesi hayali “Meraklı Merdane” Denizli’de profesyonel bir işletme olarak hayata geçti.

Samsung-merakli-merdane-acilisProjenin mimarı ve Hayalinin Peşinden Git” kampanyasının kategori birincisi Elvan Başarı, bugüne gelinceye kadar yaşadıklarını ve projesinin çıkış noktasını şu şekilde özetledi: “Meraklı Merdane, yaklaşık bir yıl önce, kadınların sosyal yaşamdaki statülerini doğru konumlandırması yönündeki fikirlerimden hareketle, kendi evimde başladığım bir oluşumdu. Öyle bir sistem kurmalıydım ki, bu sistemde kadınlar hem para kazanacak, hem sosyalleşecek, hem de özgüvenini sağlamlaştıracaktı. Evimizdeki atölyede amatör bir şekilde üretimimizi sürdürürken, ‘Hayalinin Peşinden Git’ kampanyasından haberdar oldum ve başvuruda bulundum. Finalistlerden biri olduğumu öğrendikten sonra süreç hızla ilerledi. Benim için tam anlamıyla hayallerimin gerçekleşmesi anlamına gelen ‘Meraklı Merdane’, önüme koyduğum hedefin bir hayli öncesinde hayata geçti.”

“Hayalinin Peşinden Git” kampanyası seçilen projeler ile devam ediyor

Her gün heyecan verici şeyler yapmak için Samsung ürünlerini kullanan insanlardan ilham alan “Hayalinin Peşinden Git” kampanyası; tutkulu kullanıcıları hayallerini ve fikirlerini gerçeğe dönüştürmeyi amaçlıyor.

“Spor”, “Girişimcilik”, “Mutfak Sanatları” ve “Fotoğrafçılık” olmak üzere 4 ayrı kategoride “Meraklı Merdane” projesiyle Elvan Başarı, “Patika Oryantiring” projesiyle Caner Odabaşoğlu, “Gastro Haritalar” projesiyle Gökçen Ceylan ve “Sedef bulaşıcı değil; uzat elini, al beni içeri…” adlı projesiyle Sertan Tiryaki seçildi.

Hayallerini gerçeğe dönüştürme imkânı elde eden proje sahipleri; Samsung’un teknoloji desteğinin yanı sıra, aralarında fotoğrafçı ve eğitmen Muammer Yanmaz, Kantin’in sahibi ve şefi Şemsa Denizsel, spor spikeri ve yazarı Caner Eler ve Schwab Vakfı tarafından “2013 Yılının Sosyal Girişimcisi” seçilen B-Fit’in kurucu ortağı, girişimci Bedriye Hülya’nın da bulunduğu mentorların danışmanlığından da faydalanma fırsatı buluyor.

Seçilen projeleri görmek ve projelerin hayata geçme sürecindeki gelişmelerden haberdar olmak için Samsung Türkiye resmi Facebook sayfasından Hayalinin Peşinden Git │Launching People uygulaması ziyaret edilebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu