Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Yılbaşı yaklaşıyor. Hediyeleriniz hazırsa paketlemeye başlama vakti de geldi. Hediye paketlerini kendiniz hazırlayabilir ve hediye verdiğiniz kişileri özel hissettirebilirsiniz.

Hediye seçmek keyifli olduğu kadar zordur. Yılbaşında sevdiklerinize özel hediyeler vermek istiyorsanız, hediyeleri evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu özel hediyeleri yine evde kendinizin hazırladığı paketlerle sunabilirsiniz.

Satın aldığınız hediyeler için de kendi hazırladığınız paketleri kullanabilirsiz. Mağazalar kendi paketlerini verseler de, sizin hazırlayacağınız hediye paketleri karşınızdaki kişiye özel hissettirebilir.

Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Kırtasiyeden dilediğiniz renk ve desende paket kağıdı alın. Kraft kağıt ya da kese kağıdı da hediye paketi olarak kullanılmaktadır. En basit yöntem hediyeyi, aldığınız paket kağıdıyla sarmaktır. Fakat bu paketi süslerle özelleştirebilirsiniz.

Dilerseniz evinizdeki eski kağıtları ya da gazeteleri de paketleme kağıdı olarak kullanabilirsiniz. Bu tip kağıtlar hediyeye vintage bir hava katacaktır.

Kabın üstüne çeşitli süsler koyabilirsiniz. Kurumuş çiçekler, çiçek yaprakları, kuru dallar, fotoğraflar, çizimler ve yapay çiçekler süs olarak kullanılabilir. Hediyeyi vereceğiniz kişiye göre süse karar verebilirsiniz.

Düz renk bir kağıtla sardığını hediyede süs olarak hediye vereceğiniz kişiyle birlikte çekildiğiniz fotoğraf kullanabilirsiniz.

Yine düz renkli bir kağıtla kapladığınız hediyeyi kalemlerle süsleyebilirsiniz. Hediye paketinin üzerine çizimler yapabilir ve kişisel notlar yazabilirsiniz.

Hediyeniz kitap, mektup gibi düz yüzeyli bir malzemeyse, hediyeyi paketlemek yerine sadece kurdela ile sararak verebilirsiniz.

Eğer girintili çıkıntılı bir hediye aldıysanız, hediyenizi önce bir kutunun içine koyarak paketlemeyi tercih edebilirsiniz. Size gelen hediye paketlerini de sonradan değerlendirmek üzere bir kenara ayırabilirsiniz.

Hediye Paketleri

1.Hediyenizi kese kağıdı ile kaplayıp üzerine not iliştirebilirsiniz.

hediye

2. Hediyenizi kağıtla kapladıktan sonra iple hareketlendirebilirsiniz.

hediye2

3. Hediye paketinizi desenlerle süsleyebilirsiniz.

hediye3

4. Hediye paketinizde geyik desenleri kullanabilirsiniz.

hediye5

5. Hediye paketinde fotoğraf kullanabilirsiniz.

hediye6

6. Bir fotoğraf hediye sahibini mutlu edebilir.

hediye7

7. Yapay dallar, hediye paketini güzel gösterir.

hediye9

8. Hem hediye hem de ağaçlı… herkes böyle bir hediye almak ister.

hediye8

9. Kutuları, kitap sayfaları ile kaplayabilirsiniz.

hediye11

10. Çamlar ve geyikler yılbaşını anımsatır.

hediye4

Sağlık ve mutlulukla nice yeni yıllara.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu