Hep Tekrarlanan 9 Yemek Efsanesi

Hemen her gün yeni bir gelişmenin yaşandığı besinler konusunda pek çok efsane bulunmaktadır.

Yumurta kolestrol yapar. Kahve içince uykunuz gelmez. Bu örnekler çoğaltılabilir. Peki yemek ve beslenme konusunda doğru bildiğinizi sandığınız yanlışlar ve doğrular nedir, öğrenmek ister misiniz?

Vitamini Kabuğunda

Havuç

İyi temizlenmiş ve pişirilmiş sebzelerin vitamini gerçekten de kabuğundadır. Sebzelerin kabuklarında bulunan lif yapısı sağlık açısından değerlidir.

Bol Su İçmek

Su

Yemeklerden önce içilecek bir bardak suyun tokluk hissi yarattığı, yağ yakımını hızlandırdığı doğru. Bo su içmeye devam.

Ağız Kokusuna Maydanoz

Maydanoz

İçerdiği antiseptik özellikler sayesinde maydanoz midedeki koku oluşturan bakterileri önler. Bunun için nefes kokusuyla mücadeleye maydanoz bire birdir.

Bal Bozulmaz

Bal

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bozulmayacak olan “gerçek” bal olması. Bu bilgi sahte ballar için geçerli değil. Gerçek bal ise yıllar boyunca bozulmadan kalır.

Kuruyemişlerin Afrodizyak Etkisi

Kuruyemiş

Kuruyemişler vücuttaki kana akışını artırır. Kan vücuda daha hızlı bir şekilde yayılır ve bu sebeple kuruyemişlerin afrodizyak etkisi vardır.

Sezar Salata Kalorilidir

Sezar Salata

Bir hamburger 550 kaloriye sahipken, Sezar salata 660 kaloriye sahiptir. İçerdiği yağ ve besinler sebebiyle Sezar salata kalorili bir besindir.

Eskiden Tavuklar Daha Az Yağlıydı

Tavuk

Eskiden tavuklar %266 daha az yağlıydı. Şimdiki tavuklar ise tam bir yağ deposu. Eski tavuk etinin tadı başkaydı.

Bol Şekerli Kola

Kola

Bir kutu kolada yaklaşık 40 gram şeker bulunur. Bu, herhangi bir tatlının bir porsiyonunda bulunan şeker miktarının çok üstündedir.

Beslenme ve yemek konusunda doğru bildiğimizi sandığımız pek çok yanlış var. Fakat bunun yanı sıra artık efsaneleşmiş olan pek çok da doğru bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu