Hiç Eskimeyen Ev Dekorasyon Trendleri

Hiç eskimeyen ev dekorasyon trendleri neler? Ev dekorasyonu her yıl farklı mimari trendlerin benimsendiği dekorasyon dünyasındaki hızlı değişim, çağımızın gereklilikleri doğrultusunda şekillenmeye devam ediyor.

İç mekanlarda büyük objelere sıkça rastlanıyor. Banyolarda akrilik ve kuvars malzemesi kullanılmaya devam edecek. Bunun yanında banyolarda duş kullanımın azalıp, duş teknesi ve küvet kullanımına yönelim artacak.

Yatak odalarında da malzeme dekorasyonun bütününe yayılıyor. Marsala, mobilyalardan duvar kağıtlarına, kumaşlardan giyime kadar pek çok alanda tasarıma damga vuracak.

Masif ahşap gözde olmaya devam edecek. Bunun yanı sıra geçmişten günümüze uyarlanmış öğeler de kullanılmaya devam ediyor.

Dekorasyonun Olmazsa Olmazları

Her dekorasyon stilinin olmazsa olmaz objeleri, aksesuarları olduğunu biliyoruz. Belirlenen stile uygun olarak döşenen bir evde, dekorasyonu tamamlayan eşyalar var. Örneğin etnik dekorasyonda porselen vazolar, heykelsi çiçekler ilk sıradadır. Kağıt fenerler ve Çin işi teapotlara da yer verin.

Bunun yanı sıra kır evinin sakin ve huzur dolu atmosferine uygun olan eşyalar var. Bunlar ahşap ve beyaz biblolar, deniz kabukları, lacivert, mavi, krem renklerdeki yastık ve örtülerdir. Pop dekorasyon stilinde; kübik formlu kırmızı ve siyah vazolar, metal biblolar ve modern tablolar tamamlayıcı eşyalar arasındadır. Vintage tarzı evlerde ise, nostaljik perdeler, klasik cam vazolar ve eski bir radyo dekorasyonun vazgeçilmezlerindendir.

Siz de, bu öneriler ışığında, dekarosyon stilinize uygun objeleri seçerek, evinizi tamamlayabilirsiniz.

Hiç Eskimeyen Ev Dekorasyon Trendleri İçin Öneriler

Dekorasyonda sakin ve dikkat çekici detaylar bir arada kullanın. Önceleri doğaya uygun unsurlar ön plana çıkmıştı. Nişler, ahşaplar, bol aksesuar, dramatik renkler, siyalar, griler, bordolar bol bol kullanmıştık. Eklektik karma tarzı hemen hemen tüm yaşam alanlarında görmüştük.

Fakat artık sakin ve dikkat çekici detayların meç edileceği, zıtlıkların aynı potada eritileceği bir dekorasyon dönemi olacak. Renk paletinde koyu yeşil ve tonları, koyu maviler, kiremit renkleri ön plana çıkacak. Bu iddialı renkleri beyaz, ekru ve krem renkleri tamamlayacak. Özellikle koyu yeşil ve zümrüt yeşili çağın trend rengi olacak.

Diğer yandan yeşilin her tonunu koltuklarda, aksesuarlarda, lokal uygulamalarda, duvarlarda bol bol göreceğiz. Siyaha ise mobilyaların ayaklarında, kulplarda ve metal aksesuarlarda rastlayacağız. Mor ve mürdümün tonlarını ise lokal uygulamalarda görmek mümkün olacak.

Ayrıca oturma grupları ve mobilyalarda koyu ahşap, bronz, pirinç tonları hakim olacak. Kiremit, tuğla ve pişmiş topraktan elde edilen ürünler de dekorasyon trendleri arasında yer alacak. Tekstilde kadife ve nubuk, süet gibi kumaşlar baş rolde olacak.

Mekanın tamamına etki eden sakin atmosfer, dikkat çeken aksesuarlar ile daha keskin bir atmosfere ulaşacak. Detaylarda ise doğal aksesuarları sık sık göreceğiz. Zeminlerde açık renk ahşap malzeme ön plana çıkacak. Bunun yanı sıra mermerin üç boyutlu tasarlanmış modelleri de zeminlerde yer alacak.

Bununla birlikte aydınlatma ürünlerinde bronzun tonlarını ve bronz dokuları göreceğiz. Doğal aksesuarlar trendi de devam edecek. Soyut tablolara da dekorasyon trendleri arasında rastlayacağız. Model ve konsept açısından hareketli bir dekorasyon dönemi olacak. Oturma odalarında ve salonlarda soft şıklık rüzgarları esecek. Minimal tasarımlı oturma grupları pastel tonlarıyla mekanları süsleyecek.

Dekorasyon Örnekleri

1. Oturma odasında büyük çerçeveler ve konforlu koltuklar dikkat çekiyor.

Görsel: houzz.com

2. Derin mavi tonları mekana da derinlik katıyor. Bunun yanı sıra kapıda marsala tonu kullanışmış.

Görsel: houzz.com

3. Masif ahşap masa, Rustik sandalyeler ile ferah bir mutfak görünümü yakalanmış.

Eskimeyen ev dekorasyon trendleri
Görsel: houzz.com

4. Banyolarda vintage tarzı küvetlere merhaba deyin.

Eskimeyen ev dekorasyon trendleri
Görsel: houzz.com

5. Tüm dijitalleşme eğilimine rağmen kütüphaneler evlerin ayrılmaz bir parçası olacak.

Eskimeyen ev dekorasyon trendleri
Görsel: houzz.com

6. Salonlarda ahşabın hakimiyeti sürüyor.

Görsel: houzz.com

7. Bitkiler, ev tipi salıncak, ahşap ve beyaz renk organik bir görünüm oluşturuyor.

Eskimeyen ev dekorasyon trendleri
Görsel: houzz.com

8. Yatak odalarında klasik mobilyalar ön plana geçiyor.

Eskimeyen ev dekorasyon trendleri
Görsel: houzz.com

Bu yıl bir malzemenin farklı işlevsellikle bütün bir dekorasyona işleneceği bir yıl olacak. Mobilyalar, perdeler, halılar aynı malzemenin farklı yorumlanışı şeklinde tasarlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu