Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Küçük bir işletmeniz varsa ve ofise ihtiyaç duyuyorsanız, evinizin uygun bir bölümünü ev ofisi (home ofis) olarak kullanabilirsiniz.

Ev ofisi küçük işletmelerin gereksiz masraflardan kurtulmasına yardımcı olduğu gibi evden çalışanlar için de gerekli fiziki çalışma koşullarının oluşmasını sağlar. İşlerinizi daha rahat sürdürebilmek için masa, sandalye, dolaplar vs. gibi çeşitli temel ihtiyaçlarınız olacaktır. Evinizin uygun bir bölümünü çalışma alanı olarak dekore ederek kendi ev ofisinizi oluşturabilirsiniz.

Sofistike bir görünüm isterseniz, koyu renkler ve düz hatlı mobilyalar kullanarak keskin hatlı, fakat zarif bir ev ofisi yaratın. Çalışma ofisinizin gereğinden fazla rahatlatıcı olması, çalışırken ilginizin kolay dağılmasına sebep olabilir. Bu yüzden, büyük, rahat koltuklar yerine, küçük ve güzel tasarımlı koltuklar seçin.

Döşemenin üzerinden geçen ince boru sistemleri veya aksesuarlarda yaratılan zıtlıklarla ofisinizin ilgi noktasını belirleyin. Yumuşak hatlı desenleri olan duvar kağıtları, odanın görünümünü fazla çaba sarf etmeden yumuşatmaya yarar. Dilerseniz, duvar kağıdında parlak misket limonu yeşili rengini kullanarak, odanıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Desenli duvar kağıdı kullanarak, ciddi bir ofis görünümünden kurtulabilirsiniz. Ofis, estetik bir paravan ile ayırabileceğiniz diğer yaşam alanından farklı bir tarzda da dekore edilebilir. Bu paravan, gün sonunda dağınıklığı saklamak için de işe yarar.

Evde ofis ortamı oluştururken, öncelikle çalışma masanızın fonksiyonelliğine dikkat edin. İhtiyacınızdan fazla çekmece ve rafı olan çalışma masaları, çalışırken dikkatinizi dağıttığı gibi, masanızın dağılmasına neden olabilir. Masanızı, kullanım alışkanlıklarınıza göre seçin. Verimli ofis dekorasyonu nasıl olmalı?

İlham Veren Dekorasyon Fikirleri

Evinizde, ev ofisi için özel bir yer yoksa, yemek veya yatak odası gibi daha az kullanılan başka bir oda ile birleştirebilirsiniz. Önemli olan; hem ofise, hem de birleştirdiğiniz odanın şemasına uygun bir tarz yaratmaktır.

Ofis, estetik bir paravan ile ayırabileceğiniz diğer yaşam alanından farklı bir tarzda da dekore edilebilir. Bu paravan, gün sonunda dağınıklığı saklamak için de işe yarar. 

Ofis için, yeni mobilyalar almaya gerek yoktur. Birleştirdiğiniz odanın var olan mobilyalarını kullanabilirsiniz. 

Ofisi birleştirdiğiniz odanın, gün içinde yoğun olarak kullanılan bir oda olmamasına özen gösterin. Ses ve kalabalık, motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir. 

Günümüzde daha sık tercih edilmeye başlanan home ofisler evden çalışanların hem performansının artmasını hem de daha rahat çalışılmalarını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu