İçeceklerinizi Nasıl Soğuk Tutabilirsiniz?

Bahar geldi, yaz sıcakları da kapıda. Sıcak havalarda enfes soğuk içeklerle yaz sıcaklarının etkisini azaltmak mümkün.

Yaz mevsimiyle birlikte açık hava davetleri vakti de yaklaşıyor. Bahçe ya da açık hava davetlerinde sunulan içeceklerin soğuk tutulabilmesi güç bir iştir. Elinizin altında her zaman buzdolabı bulunmayabilir.

Evlerde organize edilen partilerde içecekleri soğuk tutmak sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Elinizdeki malzemeler içecekleri soğutmak için yeterli olmayabilir.

İçecek soğutmak için buzdolabı artık tek çözüm de değil. Kısa sürede ideal soğukluk elde edebilmek için bazı pratik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle en büyük yardımcının buzdolabı olacaktır. Fakat buzdolabı tek başına yeterli olmaz. Bunun için ek yöntemler uygulamalısınız.

Soğuk içecek

İçecekleriniz akşamdan buzdolabına koyun. Bu yöntem klasik olandır. Akşamdan vaktiniz olacağı için soğutma işlemini sorunsuzca çözersiniz.

Fakat vaktiniz yoksa pratik yöntemleri uygulayım. Yine akşamdan hazırlayacağınız buz küplerini uygun bir kaba boşaltın. İçeceği de bu kabın içine dökün. İçecekler buzların da yardımıyla kolayca soğuyacaktır.

Bu yöntem hem partiniz için güzel bir görünüm, hem de içeceklerinizi soğutmak için pratik çözüm sağlar. Bu yöntemi uygulayabilmek için buza ihtiyacınız olacak. Eğer elinizin altında buz da yoksa kısa sürede buz temin etmeniz gerekir.

Buz kalıplarınıza bir damla limon suyu ekleyin. Suya, sodaya ve hatta çaya limon eklemek, içeceklerinizin tadının daha iyi olmasını sağlar. Buz kalıbınızı doldurduğunuzda taze limonu ortadan ikiye kesin ve suyun içine sıkın. Birkaç saat sonra herhangi bir soğuk içeceğinize eklemek için harika bir buzunuz olacak.

İçeceklerinizi soğutmak için mutfak lavabonuzu kullanın. Akşamdan hazırlayacağınız buz küplerini, parti başladığında lavaboya boşaltın ve içine içecekleri yerleştirin. İçecekler, buzdolabına sığmadığı için, lavabonun içinde kolayca soğuyacakladır. Bu şekilde soğutma problemini çözebilirsiniz.

Lavabonuza buz ve içecekleri doldurmak hem partiniz için güzel bir görünüm, hem de içeceklerinizi soğutmak için pratik çözüm sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu