İdeal Parti Hazırlığı İçin İpuçları

İpuçlarına dikkat edin; parti hazırlarken işinizi kolaylaştırın.

  • Akşam partisi için çok ağır olmayan ve soğuk servis edilen salatalar hazırlamak pratik ve lezzetli bir çözüm olabilir. Makarna salatası, Amerikan salatası, patates salatası, yoğurtlu ve mayonezli havuç salataları bu salatalara örnek olarak gösterilebilir.
  • Akşamüstü partileri, gündüz azalan enerjinizi geceye taşıyacağınız partiler olacağından çok ağır olmayan, çeşitli alkollü veya alkolsüz içecekleri barındırabilir. Şaraplı limonata, şampanyalı kokteyller, birayla hazırlayabileceğiniz kokteyller, bloodymary farklı alternatifler olabilir ve davetlilerinizi memnun edebilir.
  • Partiyi bahçede vermeyi düşünüyorsanız, hava durumunu göz ardı etmeyin. Soğuk havalarda daha çok mangal yapıp, hem ortamı hem sevdiklerinizi ısındırırken, sıcak havalarda şarküteri ürünleri, mevsim meyveleri ve çeşitli salatalar kullanabilirsiniz. Bahçe partisinde muhakkak az alkollü özel bir içecek hazırlamalısınız. Böylece hem ortama canlılık katabilir, hem de değişikliğe açık olan konuklarınıza farklı bir deneyim yaşatabilirsiniz.
  • Bahçede verilen partilerde hava durumunu hiçbir zaman tam tahmin edemeyeceğiniz için, misafirleriniz için şemsiye bulundurmanızda fayda var. Bunun dışında bulabildiğiniz orta boyutlu bir muşamba ile aniden başlayabilecek hafif bir yağmur için ufak bir sığınak da yaratabilirsiniz.
  • Dışarda vereceğiniz partiler için çöp kovası koymayı unutmayın ki, parti sonrası işiniz kolaylaşsın.
  • İçecek seçerken, hava durumuna, sunduğunuz yemek alternatiflerine dikkat etmelisiniz. Gündüz verilen sıcak havadaki bir partide soğuk beyaz şarap, buz gibi bir limonata veya soğuk bir bira yardımınıza koşacaktır. Soğuk havalarda ise, insanın içini ısıtacak meşrubatlar veya sunduğunuz yemeğin durumuna göre kullanabileceğiniz kırmızı şarap iyi bir alternatif olabilir.
  • Bol buz, sıcak parti ortamlarında ferahlamak isteyen konuklar için vazgeçilmez olacaktır. Fazlaca depolamayı unutmamak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu