Infrared Isıtıcıların Kullanımı

Eğer küçük bir alanı hızlı bir şekilde ısıtmak istiyorsanız infrared ısıtıcı kullanabilirsiniz.

Kalorifer, soba gibi ısıtıcılar önce havayı sonrasında ise nesneleri ısıtırlar. Infrared ısıtıcılar ise doğrudan nesneleri (ve insanları) ısıtırlar. Bu anlamda küçük bir mekanı ısıtmada ve bir yere ısı takviyesinde infrared ısıtıcılardan faydalanabilirsiniz.

Infrared ısıtma teknolojisinde çalışan ısıtıcılar, etraflarındaki havayı değil de, doğrudan karşılarında bulunan objeyi ısıtırlar. Yansıtma işlevi görürler. Bu sebeple çabucak ısınmak istiyorsanız infrared ısıtıcılar kolayca iş görür.

Fakat geniş mekanların ısıtılmasında ve ısının sürekli hale getirilmesinde infrared ısıtıcılar ideal değildir.

Belirli aralıkta ısıtılması gereken mekanlarda infrared ısıtıcılar tercih edilebilir. Hemen ısı yayabildiği için bu tip ısıtıcıların mekanı ısıtabilmesi için önceden açılması gerekmez.

Infrared Isıtıcı Özellikleri

  • İnfrared ısıtıcılar taşınailirdir. Bu sebeple istenilen alanda kullanılabilir.
  • Bir kablo yardımıyla çalışır, montaj gerektirmez.
  • Evi kısıtlı bir zamanda kullanmak istiyorsanız, merkezi sitemi açmak zorunda değilsiniz. Infrared ısıtıcı yeterli olacaktır.

Infrared Isıtıcı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Infrared ısıtıcı satın alırken, aldığınız ürünün yetkili makamlarca onaylandığından emin olmalısınız. Sahte infrared ısıtıcılar ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.

Doğrudan deriye temas eden ışınlar, ciltte kurumaya sebep olabilmektedir. Bu sebeple ısıtıcının çok yakınında durmamak gerekir.

Infrared ısıtıcılarda yayılan enerjinin hangi düzeyde olduğu önemlidir. Önerilen koruma değerlerinin üzerinde olması durumunda katarakta sebep olabilmektedir.

Bunların yanı sıra uzun süreli kullanımda yüklü bir elektrik faturasıyla karşılaşmanız da olası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu