İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu için Öneriler

İskandinav tarzı dekorasyonlara sahip mekanlarda, beyaz ve pastel tonları hakimiyet gösterir. Son zamanlarda popüler olan bu dekorasyon tarzı, ortamda huzur, sakinlik ve ferahlık hissi oluşturur. Birkaç adımda uygun seçimler ile evlerde İskandinav tarzı dekorasyonlar oluşturulabilir.

Sadeliğin ön planda olduğu İskandinav tarzı dekorasyonlarda, dekore edilecek oda az aksesuar ve mobilyadan oluşmalıdır.

Dekore edilecek mekanda daha düz renklere sahip fayanslar da kullanılmalıdır. Böylece ortamda daha şık bir algı oluşacaktır.

İskandinav tarzı ev dekorasyonlarında, beyaz duvarlar, beyaz ve ahşap mobilyalar, siyah ve renkli aksesuarlar yer almalıdır. Beyaz duvarlar dekorasyona ferahlık ve genişlik katarken, ahşap ve beyaz mobilyalar  bu ferahlık hissini sürdürmeye devam edecektir.  Siyah ve renkli aksesuar seçimi ise dekorasyona canlılık katacaktır.

Renk Seçimine Dikkat Edin

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu için Öneriler

İskandinav tarzı dekorasyonu yaratabilmek için, ahşap seçimi açık renkler arasından tercih edilmelidir. Açık renkli ahşapların üzerine serilen, siyah beyaz veya pastel renklerindeki halılar, iki renkli ince kilimler bu tarzda bir ortam dekore etmeye yardımcı olacaktır.

Renkli Aksesuarlara Yer Verin

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu için Öneriler

İskandinav tarzı ev dekorasyonunun ana parçaları arasında; renkli halılar, sanatsal aksesuarlar, hayvan figürlü heykeller, müzik aletleri, rahat ve geniş koltuklar, renkli kırlentler, siyah avize, siyah perdeler yer alır.

Temizliği Kolaylaştırmak için Örtü Kullanın

Beyaz renklerin yoğunlukta kullanılması nedeniyle, İskandinav tarzı dekorasyonlarda, temizlik bir sorun olarak görülmektedir. Ancak koltukların veya kirlenmesi olası diğer mobilyaların üzerinde kullanılacak modern aynı zamanda nostaljik çizgiler taşıyan örtüler, hem bu sorunu ortadan kaldıracaktır, hem de evin havasında İskandinav dekorasyonu destekleyici etnik görünümü oluşturacaktır.

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu için Öneriler

Mobilya, aksesuar ve renklerde yapılacak uygun seçimler  ile huzur, sakinlik ve ferahlık hissi veren, İskandinav tarzda dekorasyonlar kolaylıkla oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu