Ispanak Lekesi Nasıl Çıkar?

Zor çıkan lekeler arasında yer alan ıspanak lekesini çıkarmak için bu öneriyi dikkate alın. Ispanak lekesi nasıl çıkar?

Kıyafetlerinizden birinin kazayla ıspanak lekesi olması sizi korkutmasın. Zor çıkacağını sandığınız bu lekeyi, ufak bir ipucu yardımıyla, kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Öncelikle leke kurumadan, yeni dilimlediğiniz çiğ bir patatesi, lekenin üzerine gelecek şekilde gezdirmeye, ovmaya başlayın. Bu işlemin ardından kıyafetinizi sabunlu suyla yıkayın.

Eldeki Ispanak Lekesi Nasıl Çıkar?

Diğer sebzelerde de olduğu gibi sebze ayıklarken ellerimizde lekeler bırakabilirler. Ellerimizin görüntüsünü bozan bu lekelerden kurtulmak için bir limon suyu, bir çorbağa kaşığı oksijenli su ve bir çorba kaşığı nişastayı karıştırıp, krem kıvamına getirin. Yaptığınız bu karışımla ellerinizi lekelerden kurtulana kadar iyice ve nazikçe ovun, ardından ılık su ile ellerinizi durulayın. Ellerinizdeki lekelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Halıdaki Ispanak Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetinizin, masa örtünüzün ya da halınızın herhangi bir yerine ıspanak dökülmüş ise bu lekeleri size önereceğimiz basit ve pratik yöntemlerle temizleyebilirsiniz. Öncelikle, kumaşta oluşan ıspanak lekelerinin bulaştığı bölgeyi taze dilimlenmiş çiğ bir patates ile hafifçe ovarak, temizleyin. Sonra da hafif sabunlu su ile patates kalıntılarından arındırarak bu bölgeyi durulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu