İstanbul Coffee Festival 2016

İstanbul Coffee Festival’ın üçüncü yılında, Festival şehrin tam kalbinde olacak. Sürprizlerle dolu festivalde, keşfe davetlisiniz.

6-7-8-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek olan festivalde neler yok ki?

 • Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveler
 • Yerli-yabancı profesyonel baristaların showları
 • Butik kahve dükkanlarının lezzetleri
 • Sektörün duayenleri
 • Cupping, tasting, kavurma gibi atölye çalışmaları
 • Sektör uzman ve yönlendiricileri
 • Evde kaliteli kahve yapımına dair tüyolar
 • SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası
 • İmza yiyecek ve içecekler
 • Alışveriş
 • Müzik
 • Sadece bize özel bir sergi
 • İnteraktif ve eğlenceli festival deneyimi
 • Şehrin Kalbinde kahve keyfi

Festivalde Neler Var?

Artisan Bar: Artisan Bar, dört bar’dan oluşup seanslar halinde değişerek farklı kahve dükkanlarını ve onların yetenekli baristalarını ağırlıyor.

Festivalin olmazsa olmazı La Marzocco’nun el yapımı makinalarıyla yapılan kahvelerin tadına bakmayı sakın unutmayın. Her kahvenin olduğu gibi, her elin de lezzeti ayrı. Gelin bunu La Marzocco True Artisan Bar’da deneyimleyin.

İstanbul’un en iyi kahve ve kavurma dükkanlarının yetenekli baristalarıyla tanışın. Profesyonel kahve nasıl yapılır izleyin, ilham alın ve kahvenin keyfini müzikle harmanlayın.

CoffeeARTİst: Kahve yıllar boyu süren yolculuğunda kendi kültürünü oluşturduğu gibi birçok sanatçıya da ilham kaynağı olmuştur. Kavurma sanatı, Latte Art, tasarım makinalar, alet ve edavatlar, fincanlar… Kahveye ve kahve sanatına dair her şey 2016’da CoffeeARTist Sergisi’nde sizlerle olacak.

Demleme Barı: Kahve sadece kafeinden ibaret değildir. Kahve çekirdeği kokusuyla, lezzetiyle, pişirme teknikleriyle geniş bir içeriğe sahiptir. Artizan kavurma metodlarıyla ortaya çıkan lezzet aynı zamanda kahve yapma yöntemine de bağlıdır. İşte size yeni bir oyun alanı! Farklı yörelerin kahvelerini alın, farklı demleme yöntemleriyle damak tadınıza en uygun lezzeti yakalayın.

Farklı yörelerin kahvelerini, Aeropress, Hario, Chemex gibi demleme teknikleriyle, farklı kahve dükkanları ve baristalar ile deneyimleyin.

Müzik: Kahve yalnızca bir tadım eylemi değil, kültürel bir deneyimdir, demiştik. Müziksiz bir festival düşünemediğimiz gibi, bu kültürü de eğlenceden ayıramıyoruz. Kahveden aldığınız enerjiyi, dans ederek atmaya hazır mısınız ? Biz hazırız. Birbirinden eğlenceli müzisyenlerle KüçükÇiftlik Park’ta sizleri bekliyoruz.

Scae Türk,ye Kahve Şampiyonası: Dünya genelinde düzenlenen kahve konulu tek resmi organizasyon World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri SCAE Türkiye tarafından İstanbul Coffee Festival’da gerçekleştirilecek. Türkiye Kahve Şampiyonası’nda Barista, Demleme, Cezve & İbrik, Kavurma ve Latte Art olmak üzere 5 kategoride becerilerini gösteren yarışmacılar, dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecekler.

Seminer & Workshop: Dört gün boyunca kahve ve kahveye yakışan her şey, en eğlenceli haliyle İstanbul Coffee Festival’da yer alacak.

Festival alanı içinde bulunan 3 farklı atölye alanı ve chill out zone ile benzersiz bir deneyim sizleri bekliyor. Kahve demleme tekniklerini, nitelikli kahveyi, evde yapım tüyolarını ve merak ettiğiniz her şeyi işin uzmanlarından öğrenmek için seminer ve workshop’ları kaçırmayın!

Atölyelerde cupping ve tasting deneyimleriyle siz de lezzet keşfine katılın. Tanıtımlar, oturumlar, söyleşiler, sohbetler ve quiz’lerle kahveye bir de uzman gözünden bakın. Gündelik kahve alışkanlığınızı, bilgiyle ritüele dönüştürün.

Mekan: KüçükÇiftlik Park

Adres: Kadırgalar Yokuşu No:4, 34367 İstanbul

Tarih: 6-7-8-9 Ekim 2016

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu