İstanbul’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Kusursuz bir hazırlık yaptığını düğün gününüzden, mükemmel düğün anılarınız olsun istiyorsanız profesyonel bir fotoğraf ekibiyle çalışmalısınız.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Sıra düğün gününüzü ölümsüzleştirecek fotoğrafları çekecek kişiyi bulmaya geldi. Profesyonel fotoğrafçılar için düğünden birkaç ay önce randevu almanız gerekir. Özellikle yaz aylarında programları dolu olabilir. Alternatifleri değerlendirdiniz. Peki nasıl karar vereceksiniz? Fotoğrafçınızı seçerken sormanız gereken bazı sorular var.

ashtonphotography.co.uk
Düğün fotoğraf pozları

Fotoğrafçıya Sormanız Gereken Sorular

 • Ne tür çekimler yapıyorsunuz?
 • Çekim mekanlarınız nereler? İstediğim yerlerde de çekim yapabilir miyiz?
 • Çekimi kaç kişi yapacak?
 • Çekimlerin hafta içi veya hafta sonu olması fiyatı değiştiriyor mu?
 • Çekimlerde hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?
 • Çekimler sırasında ne tür aksesuarlar kullanabiliriz?
 • Çekilen tüm fotoğrafları mı teslim ediyorsunuz; yoksa belli bir sayıda sınırlıyor musunuz?
 • Fotoğrafları baskısını yapıp mı veriyorsunuz, yoksa DVD formatında mı teslim ediyorsunuz?
 • Albüm ve baskı kaliteniz nasıl? Örnek görebilir miyiz? Albüm paketleriniz neler ve fiyatları nedir?
 • Fotoğraflar işlenmiş mi oluyor? Ne zaman teslim ediyorsunuz?
 • Ödemeyi ne zaman yapmam gerekiyor?
Düğün Fotoğrafı
Düğün fotoğraf örnekleri

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı için Mekanlar

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı
Yıldız Parkı

Beşiktaş’tan Ortaköy’e giden Çırağan Caddesi üzerine yer alan Yıldız Parkı özellikle bahar ve yaz aylarında gelin ve damatların uğrak yeri oluyor. Giriş ücretsiz, otopark ücreti ödemeniz yeterli.

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe PArkı
Fenerbahçe parkı

Anadolu yakası için ideal bir alternatif olan Fenerbahçe Parkı, yeşillikler içinde olmak isteyenleri bekliyor. Doğanın kendine has güzelliği ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi
Rahmi Koç Müzesi

Hasköy sahilinde yer ala Rahmi Koç Müzesi düğün fotoğrafları için de ideal bir mekan. Boğazın eşsiz manzarası sizi bekliyor. Koç Müzesi fotoğraf çekimi koşulları ise şöyle: “5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi (gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi) için 400 TL ödeyerek müzeye giriş yapılmakta ve çekim yapılabilmektedir. İçine girilebilen objeler: Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak. Askeriyeye ait objelerde (denizaltı, helikopter vb.) çekim yapılamamaktadır. Düğün fotoğraf çekimleri müzenin ziyarete açık olduğu zamanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Önceden izin almak veya rezervasyon yaptırmak gerekli değildir.”

Emirgan Korusu

emirgan-korusu
Emirgan Korusu

Sarıyer ilçesinde, boğaz kıyısında yer alan Emirgan Korusu özellikle yaz aylarında açan çiçekleriyle eşsiz bir görünüme kavuşuyor. Köşk içerisinde çekim yasak. Fakat doğal parkın içerisi yeterli güzellikte.

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı
Haydarpaşa Garı

İşte nostalji sevenler için iyi bir mekan. İstanbulluların hafızasında önemli bir yeri olan bu mekan için çekim izni almak gerekiyor. Ayrıca Yolcu İşleri Müdürlüğü’ne ücret ödemek gerekiyor.

Boğaz Sahil Hattı

arnavutkoy-Sahil
Boğaz Sahil Hattı

Arnavutköy, Bebek, Sarıyer, Beylerbeyi, Anadolu Hisarı… dilediğiniz semtin sahilini seçerek boğaz manzarasında fotoğraf çektirebilirsiniz. Hafta sonları sahilin dolu olabileceğini göz önünde bulundurun.

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu
Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu, Sarıyer’de İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor. İçinde küçük göller ve ağaçlar yer alıyor. Tam bir doğa harikası olan bu mekanda çekim ücretli.

Adalar

Büyükada
İstambul Adalar

Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada. Kadıköy, Kabataş ve Bostancı’dan vapurla kolayca ulaşılabilen adalar düğün fotoğrafları için ideal bir mekan.

Hidiv Kasrı

Hidiv KAsrı
Hidiv Kasrı

Anadolu yakasında Beykoz ilçesinde yer alan Hidiv Kasrı, geniş bir korunun içinde yer alıyor. Boğaz manzarası ve orman bir arada. Girişin ücretsiz olduğu mekanda, otopark ücreti ödemek yeterli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu