İstanbul’da Şifalı Yağlar Atölyesi

İstanbul Permakültür Kolektifi, Nazım Tanrıkulu eğitmenliğinde Şifalı Yağlar atölyesi düzenleyecek.

Şifa için ve kozmetikte kullanılan bitki yağlarını hazırlama yöntemlerini, kullanım alanlarını, kullanım şekillerinin öğrenileceği bu çalışmada konu başlıları şu şekilde:

  • Maserasyon yönteminde kullanılan sabit yağlar ve seçimi
  • Maserat yağların tanımı ve maserasyon yöntemi ile tıbbi yağ elde edilmesi.
  • Bu mevsimde yetişen 2 ayrı tıbbi ve aromatik bitki ile maserat yağının hazırlanmasını uygulamalı olarak yapacağız.

Düzenleyen ve Tasarlayan – İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan: Halka Sanat Projesi

Tarih: 26 Kasım 2017

Saat: 10.00 – 14.00

Katılım katkı payı 180 TL ile 250 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.

Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermelisiniz.

Nazım Tanrıkulu Kimdir?

1981 Balıkesir doğumlu. Selçuk Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler programından 2003 yılında mezun oldu. Uzun yıllar Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde ve Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezinde görev yaptı. Halen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığındaki görevine devam etmektedir.

Tıbbi bitkilerle ilgili çeşitli projelerde görev aldı. Tentür hazırlama, krem ve merhem yapımı, bitki özleri, şifalı bitkiler okulu, ayın tıbbi bitkisi, doğal kozmetik hammaddeleri, kozmetik bitkileri, tıbbi bitki bahçeleri doğal boyama, tıbbi ve aromatik bitkiler teknikerliği konularında seminer, atölye ve kurs çalışmaları yaptı. Çeşitli basın yayın organlarında tıbbi bitkilerle ilgili makaleleri yayınlandı.

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği ve Aromaterapi Derneği’nin yönetim kurulu üyesi, Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Homeopati Derneği, Doğa Derneği’nin de üyesidir. Butik doğal kozmetik atölyelerinde bitkilerden hidrosol, sabun, şampuan, bitki çayları krem ve yağ üretimi yapmaktadır. Hayykitap yayınlarından çıkan Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi adlı bir kitabı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu