İstanbul’daki Piknik Yerleri

Sıcakların iyiden iyiye hissedilmeye başlamasıyla kırlara çıkma vakti de geldi. Kalabalık şehirlerde yaşayanların en büyük özlemi bir parça yeşil, ağaç, orman görebilmektir. Havalar da ısındığına göre tam sırası.

Sarmalar yapılsın, börekler açılsın, piknik sepetleri hazırlansın. Pikniğe gidiyoruz. Çıplak ayak çimlerde yürümenin, hamakta sallanmanın, mangal başında beklemenin vakti geldi. Peki nereye gidiyoruz?

Moda Sahili / Kadıköy

Baharın gelmesiyle birlikte moda sahiline inenlerin sayısı da artar. Son zamanların gözde mekanlarından biri haline gelen Moda sahili özellikle Anadolu yakasında yaşayanlar için iyi bir alternatif. Fakat bu alanda mangal yapılmıyor. Piknik sepetinize koyacağınız yemekleri, çimlere serdiğiniz örtünün üzerinde afiyetle yiyebilir, eşsiz deniz manzarasını izleyebilirsiniz.

piknik (3)

Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı / Sarıyer

Özellikle gençlerin çekim merkezi olan Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı, bir zamanların meşhur konser alanı idi. Levent, Sarıyer civarında yaşayanlar için ideal bir uzaklıkta olan mesire yeri, ahşap oturma alanlarına sahip.

Değirmenburnu / Heybeliada

Adalara gitmek başlı başına bir eğlence zaten. Fakat yanınıza piknik sepetinizi de almaya ne dersiniz? İçinde bulunan tarihi değirmen ile nostaljik bir havası da olan Değirmenburnu, Heybeliada İskelesi’ne 5 dakika mesafede. Denizi izleyerek hayallere dalmak için de ideal bir mekan. Üstelik hemen yanı başındaki Değirmenburnu Plajı ile yüzmek isteyenler için de güzel bir imkan sunuyor.

Caddebostan Sahili /Caddebostan

Şehirden uzaklaşmaya vakti olmayıp da bir parça yeşil görmek isteyenlerin imdadına yetişen Caddebostan sahili mangal için değilse de sarmalar için ideal bir piknik alanı. Sıcak yaz günlerinde yürüyenleri, koşanları, gezenleri ağırlayan Caddebostan sahili piknikçileri de bekliyor. Bir kadeh şarabınızı, bir parça peynirinizi alıp adalar manzarasını izlemeye gidebilirsiniz.

Yıldız Parkı /Beşiktaş

Şehrin içinde adeta bir vaha. Beşiktaş’ın hemen yanı başında şehirden kaçmak isteyenler için yarım saatlik mesafede güzel bir piknik alanı. Daha çok gençlerin tercih ettiği alan, çimlere yayılmak için ideal.

Polonezköy Tabiat Parkı / Beykoz

Tam bir tabiat harikası olan Polonezköy Tabiat Parkı, sizi İstanbul’da İstanbul’un dışına çıkarıyor. Beykoz civarında olması sebebiyle ulaşımın çok kolay olmadığı Polonezköy’e gitmek için erkenden yola çıkmanız gerekiyor. Fakat buna değer. İçerisindeki envai çeşit aktivite ile her türlü kır ihtiyacınızı karşılayabilir. Üstelik butik otellerin sunduğu havuz keyfinden de yararlanılabiliyor.

piknik (1)

Belgrad Ormanları / Çatalca

Piknik alanı denildiğinde akla ilk Belgrad Ormanları gelir. Ailece ya da arkadaş gurubuyla gidilebilen ve hemen her mevsim dolu olan Belgrad Ormanları şehirden kaçış için ideal. Sadece piknik için değil, pek çok aktiviteye ev sahipliği yapan ormanda spor da yapabilirsiniz.

Aydos Mesire Yeri / Kartal

Anadolu Yakası sakinleri için bir cennet. İstanbul’un en yüksek tepelerinden birinde bulunan mesire yeri, haftanın yorgunluğunu atmak isteyen ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olan piknik alanına erkenden gitmekte yarar var.

Dilburnu / Büyükada

İşte ada âşıkları için enfes bir diğer mekan. Büyükada’da yer alan Dilburnu, hem ada yolculuğu hem de eşsiz bir manzara vaat ediyor. Vapurdan indikten sonra, bisiklet kiralayarak keyifli şekilde ulaşabileceğiniz gibi yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Çamların içindeki piknik alanı dinlenmek için bire bir.

İyi eğlenceler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu