İstanbul’un Hobi Bahçeleri

Evinizin bahçesi yoksa ya da kısıtlı bir alanınız varsa ve bahçede sebze yetiştirmek istiyorsanız şehir çeşitli yerlerinde bulunan hobi bahçeleri sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Hobi bahçelerinde bir alan kiralayarak kendi bahçenizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bu bahçeleri gezerek fikir de alabilirsiniz. Eğer bir alan kiralayıp sebze, meyve yetiştirmeye başladıysanız sizin gidemediğiniz günlerde bahçenizle sizin adınıza ilgileniliyor.

İstanbul’un Hobi Bahçeleri

Arnavutköy Belediyesi Hobi Bahçesi

Arnavutköy-001

68 dönüm arazide, 78 metrekarelik 200 adet bahçe oluşturulmuştur. Her bahçede 6,5 metrekarelik ahşap kulübeler bulunmaktadır. Bahçeler hortumla sulanmaktadır. Alanda otopar, çocuk oyun alanı, çay bahçesi, kafeterya bulunmaktadır.

Yer: Sazlıbosna Mahallesi Haraççı Hadımköy Yolu Caddesi No: 148 Arnavutköy / İstanbul

Beykoz Belediyesi Hobi Bahçesi

Beykoz

Yaklaşık 20 dönüm arazide, 50 metrekarelik 100 adet bahçe oluşturulmuştur. Her bahçede 6 metrekarelik ahşap kulübeler bulunmaktadır. Bahçeler damla sulama tekniğiyle sulanmaktadır. Alan içinde otopark, hayvan barınağı, kuş evleri, meyve bahçesi, çocuk oyun alanları, çay bahçesi, kafeterya bulunuyor.

Yer: Çubuklu Kiremitdere Mevkii, Beykoz

Cavidan Hanım Çiftliği

Cavidan Hanım Çiftliği

Göl kenarında, 100 dönümlük bir arazide kurulmuştur. Alanda yürüyüş parkurları, çiftlik hayvanları, göleti, meşe ormanı ve organik tarım hobi bahçeleri bulunmaktadır. Hobi bahçeyi kiralayan kişi bir yıl boyunca araziyi zirai ilaç ve kimyasal gübre kullanmadan organik tarım yapabilir. Siz yokken bahçenizle ilgileniliyor.

Yer: Kurtdoğmuş, Ballıca Köyü, Pendik

Sultangazi Belediyesi Hobi Bahçesi

Sultangazi

Alanda 12′si seralı olmak üzere 56 adet bahçe bulunuyor. Her bahçede 6 metrekarelik ahşap kulübeler yer alıyor.

Yer: Mimar Sinan Kent Ormanı, Sultangazi

Yemyeşşil Hobi Bahçeler

Yemyeşşil

Beykoz Bozhane Köyü yakınlarında bulunan Yemyeşşil Hobi Bahçeleri, 30 metrekarelik parseller üzerine kurulmuştur. Gidemediğiniz zamanlarda sizin yerinize bahçenizin bakımı yapılmaktadır. Alanda kontrolü tarıma izin verilmektedir.

Yer: Bozhane Köyü, Beykoz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu