İstanbul’un Kış Bahçeleri

İstanbul’un kış bahçelerinde kış aylarının keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sakıp Sabancı Müzesi Kış Bahçesi

Sabancı Müzesi, 18 dönümlük bahçesindeki bütün ağaç ve bitki türlerini kayıt altına alarak, ziyaretçilerin keşfine açtı. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen çalışma sonunda Uzakdoğu, ABD, Kuzey Afrika, Kafkasya’dan gelen 115 bitki çeşidinin yer aldığı bahçeyi ziyarete açma proje, günlük hayatta karşılaşılan ancak bilinmeyen bitki ve ağaçları tanıtmayı amaçlıyor. Bu haftadan itibaren bahçe meraklılarına özel rehberli turlar, bahçecik hakkında konferanslar ve çocuk eğitimi programları gerçekleştirilecek.

Sakıp Sabancı müzesi çarşamba günleri ücretsiz olarak gezilebilir.

Yer: Emirgan

Salt Beyoğlu Kış Bahçesi

SALT Beyoğlu’nun tamamında olan deneyim üzerine kurulu tasarım burada da devam ediyor. Sıkıştırılmış toprak ile yapılan zemine yeşil saksı bitkileri ve camlarla çevrili, aydınlık bir ortam eşlik ediyor. Kendinizi bir an olsun Beyoğlu’ndan hatta İstanbul’dan uzakta hissedebileceğiniz Kış Bahçesi, keyifli bir mekan olarak sizleri bekliyor.

Aynı zamanda ilerleyen dönemlerde SALT’ın bazı programlarının Kış Bahçesi’nde de gerçekleştirilmesi planlanıyor. Binanın tamamı gibi bu alan da herkesin ziyaretine açık!

Yer: İstiklal Caddesi, Taksim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu