İtalyan Art Ceram ve Hidra’nın Banyo Koleksiyonları

Art Ceram markasının Cow, Cup & Breakfast, Sotto Sopra ürünleri, Hidra firmasının Gio, Ellade, Wire, Miss, Mister ve H-Line koleksiyonları banyoların her detayında kusursuz tasarımın keyfini sürmek isteyenler için tasarlandı.

Art Ceram markasının ilhamını mobilyaların dört bacak ile karakterize edildiği neo-klasik dünyadan alan Cow serisi, yumuşak hatların koleksiyona ismini veren inek şeklini andırdığı eğlenceli bir tasarım. Ana üretim malzemesi seramik olan Cow koleksiyonu, bağımsız lavabo, duvara asılı lavabo, klozet, tuvalet kağıdı tutucu, bornoz askısı, havluluk, wc fırçası ve iki farklı boyutta duvara monte edilen lavabo tezgahlarından oluşuyor.

Kahve fincanına ironik bir övgü olarak tasarlanan Cup lavabo ve onun tezgahı Breakfast, Art Ceram’ın bir diğer tasarım ürünü. Pop-Art’ın kışkırtıcı dünyasına açık bir kinaye olarak tasarlanan lavabolar LivingTec malzemeden, parlak siyah ve parlak beyaz alternatiflerden oluşuyor.

Banyolarda aksesuar elemanlarının yeniden yorumlandığı Sotto Sopra koleksiyonu ise Art Ceram’ın fonksiyonelliği ön plana çıkardığı tasarımlarından. Bir ya da daha fazla çubuğun tek tek, yan yana veya bir sütun oluşturacak şekilde üst üste konumlandırıldığı modüler seri ile özellikle küçük ölçekli banyolar için oldukça pratik çözümler sunuluyor. Havluluk, sabunluk, saç kurutma makinesi, tuvalet kağıdı, tuvalet fırçası ve koku spreylerine yönelik tutacak alternatifleri bulunan Sotto Sopra, çok fonksiyonlu modüler bir tasarım.

Eğri ve düz hatların karakterize edildiği Gio serisi, geniş ölçüleriyle rahat hareket alanı sağlıyor. Üst kısımların geniş ve pürüzsüz, alt kısımların ise tam tersi dar ve gittikçe incelen bir ölçüde şekillendiği vitrifiyeler, ayrı ayrı elemanların üst ve alt kısımları arasındaki kontrastı kusursuz bir biçimde yansıtıyor. Asma klozet, lavabo ve tezgahların yanı sıra tezgah üstü lavaboların da yer aldığı koleksiyon, koyu gri, bordo-siyah ve beyaz matris olmak üzere üç renkten oluşuyor.

Doğa ve koltuk konseptinden ilham alınarak ergonomik bir dizayn oluşturulan Miss, kullanıcı dostu bir lavabo olarak dikkat çekiyor. Ön yüzeyi ve ayaklarının lavabo için alan açmak amacıyla kaşığı andıran şekilde tasarlandığı seri, siyah, beyaz, siyah parlak kaplama, beyaz parlak kaplama, altın ve gümüş LivingTec seçenekleriyle tercih olanakları sunuyor.

Wire koleksiyonu ise alışılmışın dışında çizgileriyle banyolarda bir illüzyon meydana getiriyor. Çelik çubukların ve tellerin oluşturduğu ağ örgüsü görünümüyle ıslak hacimlere farklı bir estetik anlayış getiren Wire, 18 çelik çubuk dizininden oluşuyor. Lavabo ve musluğun mükemmel uyumundan oluşan seri, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle üretiliyor.

İlginç görünümleri, yumuşak hatları, saydam ve mat yüzeyleri ile vitrifiye tasarımlarına yeni yorumlar getiren Hi-Line koleksiyonu da tezgah üstü ve duvara asılı lavabo ile klozetlerden oluşan modelleriyle ıslak zeminlerde tasarımın kattığı görsel etkiler olarak yerini alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu