İthal Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar kağıtları evlerde dekorasyonun yıldız parçası olarak kullanılmaktadır. Desenleri ve renkleri ile pek çok çeşidi ile duvar kağıtları, evlere hoş bir hava katıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok farklı özellikte duvar kağıdı üretilmeye başlanmıştır. Duvar kağıtları, boyalara oranla biraz daha maliyetli olabilmektedirler. Özellikle ithal duvar kağıtları gerek kalite gerekse dayanıklılık açısından daha pahalıdırlar.

İthal Duvar Kağıdı

Fakat duvar kağıtları pek çok çeşit ve desende olmalarıyla cazip bir seçenektirler. İsterseniz kitaplardan oluşan bir desende, isterseniz bir spor dalında, isterseniz de bir manzara fotoğrafı şeklinde tasarlanabilirler. İstenilen her boy ve desende üretilebilmektedirler.

Poster şeklinde de tasarlanabilen ithal duvar kağıtları boyutuna göre 6-8 parça arasında değişmekte ve duvarda puzzle gibi birleştirilebilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler:

  • İthal duvar kağıtları satın alırken sağlık açısından uygun olup olmadıklarına dikkat etmek gerekir.
  • İthal duvar kağıtları kendine özel yapıştırıcılar ile satılmaktadır. Duvar kağıdı alırken içinde yapıştırıcı olup olmadığını kontrol edin.
  • Satıcıların, “Üzerine su tutulsa bile bir şey olmaz” sözünü göz ardı edip kullanım muhakkak talimatlarını okuyun.

İthal duvar kağıtlarının yapıştırıcıları suyla karıştırıldığında kıvamlı bir yapıya dönüşürler. Yapıştırıcıyı biraz duvara biraz da duvar kağıdına sürerek yapıştırmanız önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu