İyi Şeyler Yapan Güzel İnsanlar Konferansı

Buğday Derneği, 19 Aralık 2015’te “İyi Şeyler Yapan Güzel İnsanlar Konferansı” düzenleyecek.

Sivil Düşün AB Programı tarafından da desteklenecek bu konferansla, günümüzün temel sorunları olan ekolojik bozulma, doğanın ve türlerin yok olması, sağlıksız gıda üretimi, enerji krizi, ekonomik ve sosyal krizler ve sürdürülebilir olmayan üretim/tüketim döngülerini ele alarak kalıcı, yenilikçi çözümler sunan “ekolojik sosyal girişimcilik” örnekleri görünür kılmak hedefleniyor.

Bu konferans, yeni ekolojik sosyal girişimleri teşvik ederek adil, çevre dostu ve yenilikçi işler kurma ve bu işlerde çalışma ve istihdam haklarını, tüketici ve hizmet alanların sunulan standart, yalnızca kâra yönelik seçenekler yerine adil, insana ve doğaya saygılı ürünler ve hizmetlere ulaşma haklarını destekleyecek, gençler ve öğrencilere de bu seçeneklerin varlığını duyurarak farklı yollar çizmelerine, farklı meslekler seçmelerine yardımcı olabilecek.

İyi Şeyler Yapan Güzel İnsanlar Konferansı’nda farklı alanlardan konuşmacılar yer alacak. Bu konferansta yer alabileceğini düşündüğünüz, yenilikçi, çoğaltılabilir, uygulanabilir, ekolojik ve sosyal fayda sağlayan girişimcilik örnekleri varsa, portal@bugday.org adresine yazabilirsiniz.

Yer: Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü

Tarih: 19 Aralık 2015, Cumartesi

Saat: 9.30-17.00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu