İyi temizliğin ipuçları

Temizliğin çok vakit almasını önlemek, evinizi hızlı ve iyi temizlemek için nelere dikkat etmelisiniz?

Evinizi hızlıca temizlemek için en önemli nokta, planlı çalışmaktır. Evinizde daima planlı hareket ederseniz, evinizin dağılmasını önlemiş olursunuz. Düzenli bir ev her zaman daha hızlı temizlenir. Bir yeri temizlemeye başladığınızda, temizliği yarıda bırakıp, başka bir yere geçmeyin. Dağınık çalışmanız işinizin uzamasına neden olur. Her gün beş dakikanızı evinizin dağınık alanlarını toplamak için ayırın.

Temizlik malzemelerinizin tam olup olmadığını sık sık kontrol edin. Temizlik anında malzemenin bittiğini fark etmeniz temizliğin yarıda kalmasına ya da süresinin uzamasına neden olur. Temizlik malzemelerinizi banyo ve mutfak dolapları gibi kolay ulaşılabilecek yerlere yerleştirin.

Temizlik için, kumaş tarzı bezler kullanmayın. Bu tarz bezler temizlemekten ziyade sildiğiniz yerlerde leke bırakır. Hem kirleri hem de, oluşan lekeleri çıkarmak zorunda kalırınız. Temizlik sırasında leke oluşumunu önlemek için, temizlik bezlerini kullanın.

Temizlik yaparken temiz yerlerden kirli yerlere doğru temizleyin. Kirli yerlerden gelen tozların temiz yerleri kirletmemesi için temiz odalarınızı kilitleyin. Yerleri silmeden önce mutlaka kuru temizleme yapmış olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu