Japon Yapıştırıcısı Plastikten Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısı oldukça etkili ve kuvvetli bir yapıştırıcı türüdür. Plastik maddelerde çatlak, kırık ya da parçalanmış alanları birleştirmede kullanılabilir.

Japon yapıştırıcısı sürüldüğü yüzeyde hemen etki etmektedir. Bu sebeple zaman zaman kazalar yaşamak olasıdır. İstenmeyen şekilde sıçrayan ya da dökülen yapıştırıcı istemediğiniz bir yüzeye yapışabilir. Bu durumda Japon yapıştırıcısını istemediğiniz yüzeyden çıkarmanız gerekmektedir.

Japon Yapıştırıcısı Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Yapıştırıcıyı bulunduğu yüzeyden kesinlikle kesici ya da delici aletlerle çıkarmaya çalışmamalısınız. Yüzeyi maket bıçağı, kesme bıçağı, tornavida ya da makas gibi sert aletler ile kazımamalısınız. Bu aletler yüzeye zarar verir, boya atığı oluşmasına sebep olur.

Hassas plastiklere dökülen Japon yapıştırıcıları ıslak mendille yumuşatılabilir. Hassas plastikler; gözlük camları, saat ile saat camları, mobil cihazlar, mobil cihazların kapları gibi araçlardır. Dökülen Japon yapıştırıcısını ıslak mendille yumuşatın. Ardından mikrofiber beze birkaç damla aseton damlatın. Bezle ovarak yüzeydeki Japon yapıştırıcısını temizleyin.

Kaba plastikler içinse başka bir yöntem denemelisiniz. Kaba plastikler; sele gibi ev eşyalarıdır. Bu maddelere dökülen Japon yapıştırıcısının kabasını kuru bir bezle alın. Yüzeye biraz tiner dökün. Sünger yardımıyla yüzeye zarar vermeden ovun.

Bu yöntemleri uygulayarak plastik eşyalarınızdan Japon yapıştırıcısı lekesini çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu