Kadıköy Afet Hazırlıkları Bilgi Paylaşımı Etkinliği

Kadıköy Belediyesi, Büyük Marmara Depremi’nin yıldönümünde afet hazırlıkları için bilgilendirme amaçlı etkinlik düzenleyecek.

Kadıköy Belediyesi, Büyük Marmara Depremi’nin yıldönümünde, 16 Ağustos 2017 Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında, yapımı devam eden Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı’nda hem bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları anlatmak hem de 17 Ağustos Marmara depreminde hayatını kaybedenleri anmak için bir etkinlik düzenliyor.

“Kadıköy Afet Hazırlıkları Bilgi Paylaşımı Etkinliği”nde Afet Eğitim Parkında yapımı devam eden yapıların işlevleri anlatılacak. Bunun yanı sıra hazırlık evresi, zarar azaltma evresi ve müdahale evresi panolarıyla olası bir afet durumunda ve sonrasında neler yapılacağı hakkında pratik bilgiler verilecek.

Birçok meslek odası ve STK’nın afetlerle ilgili bilgilendirme çalışmaları için alanda olacağı etkinlikte, Hayata Destek Derneği, Kadıköy Belediyesi, İnşaat Mühendisleri Odası ve Jeoloji Mühendisleri Odası stant açacak. Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü Dr.Doğan Kalafat ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun konuşmacı olacağı etkinlikte, olası bir afet durumunda ne gibi hazırlıklar yapı- lacağı üzerine görüş alış verişinde bulunulacak. 16 Ağustos saat 14.00’da başlayacak etkinlik herkesin katılımına açık.

Yer: Kozyatağı, Saniye Ermutlu Sokak

Tarih: 16 Ağustos 2017

Saat: 14.00 – 16.00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu