Kadıköy Çevre Festivali 2017

Kadıköy Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 26- 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kadıköy Çevre Festivali düzenleyecek.

Kadıköy Belediyesi, doğayı odağına alan tüm bileşenleri Kadıköy Çevre Festivali’nde bir araya getiriyor. 26- 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalin teması “Kentte Ekolojik Yaşam” olacak.

Kentte Ekolojik Yaşam

Doğadan, çevreden yana olan bütün demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin katılımına açık olan festival, doğayı korumak için emek veren tüm bileşenlerin yan yana durduğu bir atmosferde gerçekleşecek.

Katılımcı kurumların stantları ile yer alacağı festivalin programı yine katılımcılarla birlikte oluşturulacak. Sıfır karbon emisyonu hedeflenen festivalde atölye, söyleşi, doğa gözlemi, konser gibi çok sayıda etkinlik yer alacak.

Her yaştan ziyaretçinin ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştireceği festival kapsamında katılımcılar stantlarında ekolojik yaşam deneyimlerini ve çalışmalarını paylaşacak. Küçük çevreciler için gün boyu süren atölyeler, drama eşliğinde kitap okumaları ve oyunlar yer alacak olup çevreye duyarlı üretici kurumların geri dönüşüm, enerji ve su tasarrufu konularında hazırlamış oldukları tiyatrolar sergilenecek.

Kentte ekolojik yaşam temasının öne çıkarılacağı stantlar ve etkinlikler tüm İstanbullulara 3 gün boyunca doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

Kadıköy Çevre Festivali programına festival sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yer: Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Kadıköy

Tarih: 26- 28 Mayıs 2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu