Etkinlikler

Kadıköy Gıda Şenliği

Kadıköy’de Dünya Gıda Günü kapsamında 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Gıda Şenliği düzenlenecek.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda “Üşenme Hazırla, Geleneksel Gıdadan Şaşma” başlığıyla gerçekleştirilecek etkinlikte geleneksel gıda üretimi, gıda güvenliği ve kırsal kalkınmanın önemine dikkat çekilecek.

Kadıköy Kent Konseyi Gıda Çalışma Grubu, Kadıköy Belediyesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Veteriner Odası, Yeryüzü Derneği, Buğday Derneği, Fikir Sahibi Damaklar, Fenerbahçe Permakültür Bahçesi işbirliğiyle hayata geçirilecek Gıda Şenliği’nde, gıda güvenliği ve kırsal kalkınmanın önemini dikkat çekmek üzere çeşitli seminerler ile geleneksel gıda üretiminin konu edileceği atölye çalışmaları yapılacak.

Dünya Gıda Günü

16 Ekim, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) de kuruluş tarihi olan 16 Ekim’de gıda üretimi, tüketimi ve gıda güvencesine ilişkin konular ele alınarak, açlık ve açlıkla mücadeleye dikkat çekilmeye çalışılıyor. FAO, bu sene Dünya Gıda Günü’nün temasını dünya üzerindeki hareketliliğe ve göç üzerine, göçün geleceğini değiştirmeye, gıda güvenliği ve kırsal kalkınmaya yatırım yapmak olarak belirledi.

Yer: Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Tarih: 14-15 Ekim 2017

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.