Kadıköy’de Saksı Bitkileriyle Piknik Yapılacak

Çevreci etkinlikler kapsamında, Veggistanbul  ve Yeryüzü Derneği iş birliği ile 21 Ağustos 2015 Cuma günü Caddebostan Sahili Beyaz Köşk yakınlarında  “Balkon Bahçeleri Pikniği” gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında katılımcılar balkonlarında yetiştirdikleri ürünleri alıp pikniğe katılacaklar. Balkonu bahçesi olmayanlar ise bu deneyimi yaşayan katılımcılarla sohbet etme fırsatını yakalayacaklar.

Piknik Fikri Sosyal Medyada Oluştu

Piknik,  8 Temmuz 2015 Çarşamba günü Veggistanbul Instagram hesabında “Sabah kalkıp, balkondaki domateslerin kızarmaya başladığını görmek gibisi yok. Balkonda, terasta, saksıda bir şeyler yetiştirenler var mı?” diye yapılan paylaşım aracılığı ile kurgulandı. Paylaşım sonucunda takipçilerden  Nihan Bora’nın “Balkon Bahçeleri Pikniği” fikrini sunması etkinlik programının oluşmasını sağladı.

Veggistanbul  ve Yeryüzü Derneği, yapılan pikniklerden dolayı ortaya çok fazla çöp çıktığını belirterek, böyle bir durumun yaşanmaması adına katılımcılardan yanlarında çatal, kaşık, tabak, kırılmayacak bardak gibi ürünler getirmelerini talep ediyor.

“Balkon Bahçeleri Pikniği” kapsamında balkonlarda yetiştirilen sebzeler tadılacak, bu sebzeler ve yetişme süreçleri ile ilgili deneyimler paylaşılacak.

balkon-bahçeleri-piknigi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu