Kahve çekirdekleri ile yaratıcı bir çiçek düzenlemesi

Cam vazonuzun yarısını ve kahve çekirdeklerini kullanarak çok hoş bir çiçek düzenlemesi yapabilirsiniz.

Evinizdeki cam vazoya bir tutam yaratıcılık ekleyerek çok farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Vazoları genellikle tepesine kadar doldurup, çiçekleri daha sonra ekleriz. Bu uyulamada farklı üç etken var: vazonun yarısına kadar doldurularak, diğer yarısından dekoratif unsur olarak  faydalanılması, kahve çekirdekleri ve renkli bir kurdele.

Bu uygulamada uygulamanın kendisi o kadar etkileyici ki, çiçekler adeta arka planda kalıyor ve birkaç çiçek dahi sonuç veriyor. Yalnız, bu uygulama dekoratif amaçlı olduğu için, çiçekler uzun dayanmayacaktır. 

Cam vazonuzun içine bir demet renkli çiçek yerleştirerek, yarısına kadar kahve çekirdekleri ile doldurun. Çiçek demetini bağlarsanız, daha iyi sonuç alırsınız. Çiçeklerin vazonun boyunu geçmemesine, hatta bir iki parmak altında kalmasına özen gösterin. Bu sayede vazo cam fanus görevi görerek, etkiyi arttıracaktır. Vazonun ortasında kahve çekirdeklerinin bittiği noktaya çiçekleriniz ile uyum sağlayacak renkte iki parmak kalınlığında bir kurdele bağlayın ve uçlarını makas ile keserek şekil verin.

Bu uygulamada kahve çekirdekleri yerine dekoratif çakıl taşları da kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu