Kalabalık yaşam alanlarını düzenleme ipuçları

Kalabalık bir aileniz varsa, dekorasyon konusunda herkesin farklı istekleri olabilir.

Tüm isteklerin göz önüne alındığı ve herkesin mutlu olduğu bir tarz yaratmak için birkaç ipucu: 
• İlk olarak, ailedeki tüm bireylerin isteklerini anlamanız gerekir. Dekorasyon dergilerinden veya internetten bulacakları fotoğrafları size göstererek, istedikleri tarzı belirlemelerini isteyin. Siz de, aklınızdaki tasarımı onlara net bir şekilde anlatın. Ortak bir tarz yaratmak için, bu ilk adım çok önemlidir. 

• Ortak yaşam alanları için ortak bir tarz belirledikten sonra, herkesin bireysel yaşam alanı için istediği tarza karar vermesine izin verin. Çocuklarınız, odalarını istedikleri tarzda düzenlesinler. Eşiniz ve siz yatak odanızı düzenlerken, her ikinizin de isteklerini karşılayacak düzenlemelere gidin. Kimsenin rahatsız olmayacağı bir ortam oluşturun. 

• Tüm odaların tarzlarını belirledikten sonra, alışverişe çıkarken liste yapın. Kalabalık ailenin ihtiyaç listesi uzun olur. Alınacakların unutulmaması için tüm aile bireyleri bu listenin oluşum aşamasında ortak çalışmalıdır.

• Aklınızdaki dekorasyon fikrini yansıtan fotoğrafları, duvarlara yapıştırın. Bu fotoğraftan yola çıkarak kendi tarzınıza yön verin. Öncelikle duvar renklerine karar verin ve boya ile işe başlayın. Daha sonra eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. 

• İşe başlarken verdiğiniz kararlardan vazgeçerseniz, işiniz zorlaşır. Bu sebeple, ilk anda verdiğiniz karar net olmalıdır. Aldığınız mobilya ve aksesuarlar da bu karar doğrultusunda, birbiriyle uyum içinde yerleştirilmelidir.

• Çocuklarınıza odalarını dekore ederken fikir verin, ancak kararlarına müdahale etmeyin. Böylece severek kullanacakları odaları olsun. 

Kalabalık evlerde düzenleme yaparken bu hassas noktalara dikkat edin. Bu sayede herkesin sevdiği bir tarz yaratabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu