Kanvas tablonuzu kendiniz yaratın

Kanvas tablo, özel kumaş bezi üzerine dijital baskıların yapılmasıyla ortaya çıkarılan bir dekorasyon ürünüdür.

İskeletleri genellikle ahşap ve ağaçtan yapılan kanvas tablolar, bu özelliği ile hem hafif, hem de oldukça sağlamdır. Ancak buradaki önemli nokta, ahşap ve ağacın sağlam olmasıdır. Aksi durumda, kanvas tablo da sağlamlılığını yitirecektir.

Tabloların yapımında bir diğer önemli nokta ise, kullanılan bezin kalitesidir. Bez kaliteli olmaz ise, üzerinde yer alan dijital baskıların görüntüsü de kaliteli olmayacaktır.

Kanvas tabloların yapımı oldukça zahmetlidir. İnce bir işçilik ister. Bu nedenle yapımında genellikle uzman marangozlar çalışır. Ancak, belli başlı birtakım yöntemlerle evde kanvas tablo yapımı mümkündür. Bu tablolar, tabii ki uzman bir marangoz elinden çıkanlarla eşdeğer olmayacaktır; ancak, yine de evinizde güzel bir dekorasyon yaratmak için yeterlidir.

Malzemeler:

  • Tablo
  • Kumaş
  • Zımba makinesi

Yapılışı:

Evinizde yenilemek istediğiniz tablonuzu veya tablolarınızı seçin. Ev dekorasyonunuzun bütününe uygun olarak seçtiğiniz kumaşınızı ütüleyin. Ardından zımba makinesi yardımı ile kumaşı, tablonuza zımbalayın. Bu işlemi yaparken, kumaşı gerdirmeye özen gösterin.

Yapacağınız bu çok basit işlem ile duvarlarınıza yeni bir hareket getirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu