Kapalı Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkon dekorasyonu nasıl olmalı? Balkonu dört mevsim kullanmayı sağlayan kapalı balkon sistemleri yaşam alanını genişletiyor.

Şimdi sizlere açılıp kapanabilir özellikleri sayesinde yaz ve kış mevsimlerine özel imkanlar sunan kapalı balkon sistemlerinin avantajları ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. İşte artıları ve eksileriyle kapalı balkon dekorasyonu.

Kapalı Balkonların Avantajları ve Dezavantajları

Dört Mevsim Kullanılabilir

Sıcak havaları iple çekiyoruz. Çünkü balkonumuzda geçirdiğimiz esintili yaz akşamlarını çok seviyoruz. Fakat bu keyif için yaz ya da baharı beklememize gerek yok. Kapalı balkon sistemleri balkon ya da teraslarımızı dört mevsim kullanabilmemizi sağlıyor. Dilerseniz kış aylarında balkonunuzu salonunuzun bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Yaz aylarında ise enfes bir dilenme alanı olarak tasarlayabilirsiniz. Ne de olsa artık her mevsim kullanabileceğiniz bir alanınız var.

Kapalıyken de Manazaranın Keyfi Sürülebilir

Boydan boya cam sürgülerden oluşan bir sisteminiz varsa balkonunuz manzarayla aranızda bir engel teşik etmez. Camlar kapalıyken dahi manzara tüm güzelliğiyle karşınızdadır. Kışın battaniyenin altına koltuğunuzda keyif yaparken gökyüzünün tadını çıkarabilirsiniz.

İçerisi Görünmez

Filmli camlar tercih ederseniz siz dışarıyı görebildiğiniz halde dışarıdan kimse evin içini görmez. Böylece perde kullanmak zorunda klamazsınız. Isıcamlı katlanır camlar içeriyi dışarıdan tamamen izole eder ve uygulanması oldukça kolaydır.

Kış Bahçesi Olarak Kullanılabilir

Balkonunuzda bir bahçe istemez misiniz? Siz de bitkilerin neşesinden faydalanmak istiyorsanız balkonunuzu bir kış bahçesine çevirebilirsiniz. Kapalı balkn sistemi sayeeinde onları soğuktan korumanız mümkün. Böyle bir ortam saksı bitkileri için idealdir.

Tozdan ve Kötü Hava Koşullarından Arındırılmış Bir Mekandır

Çoğumuz şehrin kirinden, tozundan şikayet ederiz. Fakat kapalı balkon sistemleri sayesinde tozlar dışarıda kalıyor. Balkonunuz istediğiniz gibi tertemiz ve tozdan uzak bir mekan haline geliyor. Ayrıca yağmur ya da soğuk havadan izolasyon sağlar, dolayısıyla faturanıza katkı sağlar.

Camları Sık Sık Silmeniz Gerekir

Kapalı balkon sistemlerinin tek dezavantajı temizlenmesi gereken çok fazla cam olmasıdır. Bunun için temizlenmesi daha kolay olan camlar tercih edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu