Kapı Arkası Nasıl Değerlendirilir?

Sürgülü kapılara ya da kapısız dekorasyonlara yönelim olmakta birlikte hâlâ çoğu evde dışarıdan içeriye doğru açılan kapılar kullanılmaktadır.

Hemen her odada bulunan ve yer kaplayan kapıların arkaları da evin en kullanışlı alanları arasında yer almaktadır. Bu alanları dekoratif olarak değerlendirmeniz mümkün.

Kapı arkasında kalan atıl durumundaki duvarları dekoratif ürünler ile değerlendirebilirsiniz. Kapı arkalarını değerlendirebilmeniz için yapı marketlerde bulabileceğiniz çeşitli işlevsel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler hem yerden tasarruf etmenizi hem de kapı arkasını dekoratif bir alan haline getirmenizi sağlar.

Kapı Arkası Askılığı

Show House Nursery
Görsel: Show House Nursery

Kapı arkası asklığı bu alanları değerlendirmek için en sık tercih edilen üründür. Bu askılığı çanta, giysi ve eşyalarınızı asmak için kullanabilirsiniz. Özellikle her zaman elinizin altında bulundurmak istediğiniz ürünler için bu alanı kullanabilirsiniz.

Bu askılığı kapınıza monte edebileceğiniz gibi kapının arkasındaki duvara da monte edebilirsiz. Eğer askılığı kapıya asacaksanız taşıyabileceğinden fazla yük asmanızın kapıya zarar verebileceğini göz önünde bulundurun.

Bu askılıkların kurulumu oldukça basittir. Kullanma talimatını kullanarak kolayca monte edebilirsiniz. Kapı askılıklarının çift taraflı sisteme sahip olanları daha sağlam ve kullanışlıdır. Çivi kullanmak istemiyorsanız yapışkanlı olanları da tercih edebilirsiniz, fakat bunlar kolay düşebilmektedir.

Kapı Arkası Organizeri

Genellikle çocuk ve genç odalarında tercih edilen kapı arkası organizeri pek çok eşya için depolama imkanı sunmaktadır. Cırt cırtlı cepleri de olan modelleri ile çocukların oyuncakları ya da minik eşyaları için iyi bir alandır.

Çocuk Odası Ürünleri

Children's Closets
Görsel: Children’s Closets

Çocuk odası aynı zamanda bir oyun alanıdır. Bu sebeple kapı arkalarını da bu fikirden yola çıkarak dekore edebilirsiniz. Katlanabilir basket potası kapı arkaları için ideal bir ürün olabilir. Hem çocuğunuz için bir oyun alanı oluşturmuş, hem de kapı arkasını değerlendirmiş olursunuz.

Pek çok çocuğun sevdiği eğlenceli bir aktivite de darttır. Duvara ya da kapıya monte edilebildiği için yer de kaplamaz. Buna benzer pek çok oyun ya da posteri kapıya monte edebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak kapı arkalarınız işlevsel ve dekoratif alanlara çevirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu