Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?

Doğal, vitaminli ve faydalı meyve sularınızı hazırladıktan sonra, katı meyve sıkacağınızı doğru yöntemlerle temizleyerek, makinanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Taze meyve suyunuzu hazırlamak için kullandığınız katı meyve sıkacağınızı, kalıntı ve leke bırakmadan temizleyerek makinanızın ömrünü uzatabilir ve kalıntıların makinanın parçaları üzerinde yol açacağı bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Katı meyve sıkacağının temizliği nasıl yapılır?

 • Meyve sıkacağınızı fişten çekin.
 • Sıkacağın süzgeç, hazne, kapak gibi çıkabilen tüm parçalarını makinadan ayırın. Bunun için önce makinanın kilitleme mandalını açın; ilk olarak filtreyi daha sonra da posa kabını çıkartın.
 • Çıkabilen tüm parçaları önce ılık suyun altına tutun. Birkaç dakika suda beklettikten sonra, parçaları temizlemeye başlayın.
 • Meyve suyu haznesini, posa kabını ve filtreyi ılık su ve bulaşık deterjanı ile temizleyin. Makinanın köşelerini, kuytu bölgelerini ve filtreyi temizlemek için diş fırçasından faydalanın.
 • Filtreyi temizlik sonrası sıkacağınıza geri yerleştirme işleminde, filtrenin tamamen kurumuş olduğundan emin olun. Filtrenin ıslak kalması makinaya zarar verecektir. Ayrıca, filtrenin hasar kontrolünü düzenli olarak yapmaya dikkat edin, eğer filtre zarar görmüşse kullanmayın.
 • Sıkacağınızda oluşabilecek kalıcı lekeleri ve aşınmaları engellemek için, makinanın posa kabını, meyve sıkma işlemi biter bitmez temizlemeye özen gösterin.
 • Renk veren gıdalar zamanla makinanın plastik parçalarının renginin değişmesine sebep olurlar. Bu yüzden sıkacağınızı, çilek gibi renk veren meyveleri sıktıktan sonra hemen temizleyin.
 • Sıkacağınızın gövdesini, meyve sıkma işlemi bittikten sonra nemli bir bezle silin.

Makinadan ayrılabilen parçaları gövdeden çıkarma işlemini, kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde ve sırayla yapmaya dikkat ederek, katı meyve sıkacağınızın kullanım süresini uzatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. premier marka katı meyve sıkacağı aldım. Süzgecini yerinden çıkarıp temizleyemedim. Süzgeç yerinden nasıl çıkarılacak. Kenardaki pim ile ilgisi var mı?

  1. Merhaba Nadir Bey,

   Ürünün kullanma kılavuzunda nasıl temizlenmesi gerektiğine dair bilgi yer alır. Ona göre temizlemelisiniz. Premier marka katı meyve sıkacağını görmediğimiz için tam olarak yardımcı olamıyoruz. Kolaylıklar dileriz

 2. sinbo sj 3139 meyve sebze sıkacağı aldım. Süzgecini yerinden çıkarıp temizleyemedim. Süzgeç yerinden nasıl çıkarılacak.yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Elif Hanım,

   Ürünün kullanım kılavuzundan gerekli bilgiye ulaşamadık. Sinbo müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almanızı öneririz: 444 66 86
   İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu