Kendi Alkol Markası Olan 5 Ünlü

Kendi alkol markası ile ticarete giren ünlüler girişimcilik sularında geziniyorlar. George Clooney’den Ryan Reynolds’a pek çok ünlünün markalarını inceleyelim.

Ünlüler tecrübelerinden yola çıkarak kendi markalarını oluşturdular. Diğer yandan kendi markalarını tanıtmak için reklam çalışmaları da yaptılar. İşte o o markalar:

Kendi Alkol Markası Olan Ünlüler

Conor McGregor – Proper No. 12

Proper No 12

İrlandalı dövüşçü McGregor kendi viski markasını oluşturdu. Proper No. 12’yi doğduğu sokaklardan ilham alarak yarattığını ifade eden Gregor, bu viskiyi elde edebilmek için onlarca karışım denediklerini belirtmişti.

Ryan Reynolds – Aviation Gin

Aviation Gin

Aviation Gin olarak da bilinen Aviation American Gin, 2006 yılında kurucuları Christian Krogstad ve Ryan Magarian tarafından Portland, Oregon’da üretilmiştir. Aromasını ardıç, lavanta, tatlı ve acı portakal kabuğu, kakule , kişniş , Hint sarpaparilla ve anason tohumundan alır. Aktör Reynolds 2018 yılında markanın hisselerine ortak olmuştur.

Chaning Tatum – Born and Bred Vodka

Born and Bred Vodka

Aktör Channing Tatum, bir arkadaşıyla votka tadım testinde iken Tatum, taddığı votkalardan ilham aldı ve kendi markasını oluşturdu. Born and Bred Vodka’yı geliştirmek için 2016 yılında damıtım firmasıyla ortaklık kurdu.

George Clooney – Casamigos Tequila

Casamigos Tequila

Casamigos, 2013 yılında George Clooney, Rande Gerber ve Mike Meldman tarafından ortak olarak kurulan bir tekila şirketidir. Casamigos ismi İspanyol “casa” ve “amigos” kelimelerinden geliyor, yani “arkadaşların evi” anlamına geliyor.

Justin Timberlake – Sauza 901

Sauza 901

Justin Timberlake şarkıcılıktan oyunculuğa pek çok alanda başarılarıyla bilinen bir sanatçı olmasının yanı sıra kendi tekila markası ile de tanınmaktadır. Sauza ile 2014 yılında ortaklık yapan Timberlake, Memphis, Tenn’deki memleketinin alan kodunu belirleyen Sauza 901’i piyasaya sundu.

Kendi alkol markası ile ticarete girişen ünlüler bu alanda da başarılı bir kariyer oluşturdular. Birçoğu online olarak satın alınabilen markalar ünlülerin girişimcilik ruhunu yansıtıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu