Kendi Mutfak Tasarımınızı Yapın

Mutfağınızdaki dolapları eskidiğini düşünüyor ve değiştirmek istiyorsunuz. Yemek masanız artık ailenize yeterli gelmiyor. Duvarlarınızın rengini değiştirdiğinizde mutfak eşyalarınıza yakışacak mı? Bu ve benzeri sorular için mağazaya gidip mobilya bakıyorsunuz, ama cevapları bulamıyorsunuz.

Mutfağınızı değiştirmeye karar verdiğinizde mağazaya gitmek yerine, önce tasarıma karar verebilirsiniz. Üstelik tasarımı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğin online programlar mevcut.

Mobilyalar, aksesuarlar, boyalar ve fazlası için online programlardan faydalanabilirsiniz. Böylece dekorasyonunuzun seçimi çok kolaylaşacaktır. İstediğiniz kadar deneme yapabilirsiniz, üstelik ücretsiz.

Online mutfak dekorasyonu programları:

Ikea Kitchen Planner

Ikea Kitchen Planner

Ikea’nın Amerika sitesinden mutfak tasarım programını indirebilirsiniz. Programda ilgili yere mutfak ölçülerinizi yazarak dekorasyona başlayabilirsiniz.Mutfak dolaplarını, çekmece ve kulpları, tegah ve aksesuarları istediğiniz gibi yerleştirerek denemeler yapabilirsiniz.

Google Sketch Up

Google SketchUp

Google SketchUp’ta 3d modelleme yapabilirsiniz. Gayet sade bir tasarıma sahip olan program, basit bir kullanım imkanı sunuyor. Üstelik diğer kullanıcıların tasarımlarına da bakma imkanınız var. Böylece dikir de alabilirsiniz.

Smartdraw

Bu programın hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Smasrtdraw, amatör ya da profesyonel tasarımlar için kullanılabiliyor. Bazı ücretli versiyonlarının bir haftalık ücretsiz demosunu indirip kullanabilirsiniz.

Bu programlar yardımıyla siz de kendi mutfak tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu