Keten ve pamuklu kumaşlarla doğallık

Baharın gelmesiyle birlikte ev dekorunda doğallık trend oldu.

Evinize doğal bir görünüm kazandırmak için, keten, pamuklu kumaşlar ve dantel kullanabilirsiniz. Bu kumaşlar hem doku, hem de görünüm olarak evinizde sade bir ambiyans yaratmanıza yardımcı olur. 

Ev dekorunda neden keten ve pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir? 

Keten ve pamuklu kumaşlar sahip oldukları doğal özellikleri nedeniyle ev dekorunda en çok yaz aylarında tercih ediliyor. Bunun sebebi; 

Keten yapı olarak, çabuk kuruyor ve serinlik hissi veriyor. Özellikle yaz aylarında, koltuk kaplamalarında tercih ediliyor. Pamuklu kumaşların da ketenden farkı yok. Pamuklu kumaşların da ağırlıklı olarak yaz aylarında tercih edilmesinin nedenlerinden biri de nemi çekmesidir. Pamuklu kumaş nemi çekerek, ortamda serinletici bir etki yaratıyor. 

Perdelerde keten ve pamuklu kumaşların seçilmesinin nedeni ise, psikolojik olarak yarattığı rahatlatıcı havadır. 

Keten ve pamuklu kumaşlar aynı zamanda geri dönüşüm için de uygun kumaşlardır. Ev dekorunda bu kumaşları tercih ederek, çevreye de katkı sağlayabilirsiniz. 

Evinizde oluşturduğunuz sade görünüme biraz hareket katmak istiyorsanız, keten ya da pamuklu kumaşlarla kaplanan koltuklarınızı dantelle süslenmiş aksesuarlarla donatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu