Kına Aksesuarları Nelerdir?

Kına aksesuarları kusursuz bir kına gecesinin vazgeçilmezleridir. Düğünden önce kına gecesi yapmayı planlıyanlar için kına aksesuarlarını derledik.

Kına Aksesuarları

Kına Mumu

Kına geceleri için kullanılan kına mumunu, isterseniz evinizde süs olarak da kullanabilirsiniz. Sehpa üzerinde ya da dekor olarak evinizin herhangi bir yerinde kullanabileceğiniz kına mumları renkleri ve dikkat çeken hoş tasarımları ile kullandığınız yere güzel bir görünüm kazandırabilir.

Kına Aksesuarları

Kına Gülleri

El Gülleri, kına gecesinde yeni yeni kullanılmaya başlayan bir aksesuardır. Renk alternatifi çok geniş olup genellikle kırmızı, krem, pembe renkleri tercih edilmektedir. El gülü yapımı da gayet basittir. Makyaj pamuğunun veya daire şeklinde kesilmiş keçenin etrafında dönecek kadar bir lastik silikonla yapıştırılır. Sonra tekrar silikonlanıp üzerine gül yapıştırılır.

Kına Sepeti

Kına çerezi, kına çeşitleri ve diğer malzemelerin dağıtımında kullanılan kına sepetleri kına gecelerinin olmazsa olmazlarındandır. Genellikle renk ve model uyumu bakımından kına tepsileri ile takım olarak satılır. Tabi ki tek olarak almak da tercih edilebilir. Genellikle kırmızı ve beyaz renkli kına sepetleri tercih edilen modeller arasındadır.

Kına Tepsisi

Kınayı kullanmaya ve kına dağıtımına yarayan kına tepsisi kına gecesinin vazgeçilmez malzemelerindendir. İçerisinde kınanın koyulacağı bir kap mevcuttur. Bu kap tepsinin tam ortasında olup geri kalan bölgeleri ikram için kullanılır. Kına gecelerinde tercih edilen renkler arasında kırmızı, beyaz, bordo, fuşya, lila vardır.

Kına Aksesuarları

Kına Tacı

Kına gecelerinde genellikle kırmızı, pembe ve beyaz renkli taçlar tercih edilmektedir. Üzerinde kullanılan taşlar, süsler ve tül taç fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. Bu ürüne nedime tacı veya nedime duvağı da denmektedir.

Kına Mendili

Halay mendilleri, kına gecesi, düğün, asker uğurlamaları gibi eğlencelerde kullanılan, halay başının belli olmasını sağlayan bir aksesuardır.

Kına Başörtüsü ve Eldivenleri

Kına gecelerinde kullanılan çoğu malzeme gibi eskiden beri kullanılır. Bu kına örtülerinin yeşil olanlarını da erkekler kullanmaktadır. Kına başörtülerinin ve eldivenlerinin tamamına yakınının rengi kırmızıdır. Üzerlerine pullardan oluşan modeller, isimler şekiller yapılmaktadır.

Heyecanlı düğün gününden önce gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir kına gecesi diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu