Kına Gecesi

Kına gecesi organizasyonu nasıl ve nerede yapılır, o gece ne giyilir, neler alınır? Hepsinin cevabı bu yazıda.

Öncelikle nasıl bir kına gecesi yapacağınıza karar vermelisiniz. Kaç kişilik bir gece olacak ve nerede yapmak istiyorsunuz? Canlı müzik olacak mı, yemekli mi olacak? Bunlara karar vererek bütçenizi belirlemelisiniz. Elbette düğün hazırlıkları sırasında elinizi zayıflatacak kadar çok harcama yapmamanız önerilir.

Geleneksel olarak kına geceleri aile içinde ve arkadaş çevresinde yapılırdı. Fakat kına gecesi zamanla daha büyük bir organizasyona dönüştü. Çay bahçeleri, restoran, kafe hatta yalı, kasır ve otellerde kına gecesi yapılabilir. Bahçeli bir eviniz varsa, bahçenizde de yapabilirsiniz.

Nasıl yapacağınıza karar verdiniz, fakat organizasyonla uğraşmak istemiyorsanız profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Seçtiğiniz mekanın kendi kına paketi olabilir. Bu seçeneği de düşünebilirsiniz.

Kına Organizasyon

Kına Kıyafetleri Seçenekleri Nelerdir?

Geleneksel giysi bindallı olmakla birlikte çeşitli kaftanlar da seçenekler arasındadır. Bu giysilerin bin bir türlüsünü Eminönü’nde bulabilirsiniz. Fakat şatafattan uzak olmak istiyorsanız sade bir elbise de seçebilirsiniz.

Kına Malzemeleri: Kına tepsisi, kına sepeti, kına keseleri, kına mumu, kına eldiveni, kına el mumu, kına Konseptleri

Kına Hediyelikleri: Kına gecesinde davetlilere çanta boy el kremleri,  kokulu renkli minik sabunlar, kırmızı ya da pembe renklerde keseler, renk renk badem şekerleri, minik şişelerde Osmanlı şerbetleri, lokumlar hediye ediliyor.

Gelenekleri tam anlamıyla uygulamak istiyorsanız, kına gecesi organizasyonunu da atlamamalısınız. Çeşitli konseptler yardımıyla bu günü unutulmaz bir şekilde organize edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu