Kiralık Evde Oturanlar için Dekorasyon Önerileri

Kiralık evde dekorasyona önem vermek hem zahmetli hem de gereksiz olarak görülür. Ancak birkaç küçük değişiklik ile kiralık evinizi fazla masraf yapmadan kendi zevkinize göre dizayn etmeniz mümkün.

  1. Dolapları Boyayın

Kiralık olarak tuttuğunuz evde banyo ya da mutfak dolapları eskimiş olabileceği gibi, size hitap etmeyen bir renge de sahip olabilir. Bu durumda, dolapları ahşap boya ile boyayabilir ya da astar kullanarak eski görünümünden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Aydınlatmaya Önem Verin

Tavan aydınlatmalarını değiştirmek hem zahmetli hem de masraflıdır. Bunun yerine lambader kullanımına ağırlık verebilir ya da basit ve ucuz aksesuarlar ile tavan aydınlatmasını kendinize göre yeniden dizayn edebilirsiniz.

  1. Masraflı Değişiklikler için İkinci Plana İtme Yolunu Kullanın

Kiralık evlerde, hoşunuza gitmeyen tasarımları değiştiremiyorsanız, arka plana itmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin pencere pervazları ya da kapıların rengi ve modeli hoşunuza gitmeyebilir. Bunları değiştirmek yerine arka planda kalmasını sağlayacak yöntemler kullanabilirsiniz. Pencere pervazlarınızın önüne ilgi çekici aksesuarlar koyabilir, kapı kollarını boyayabilir ya da askılıklar kullanabilirsiniz.

  1. Duvarları İyi Değerlendirin

Kiralık evler için dekorasyon değişikliklerinde duvarları iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Hoşunuza giden tasarımları duvarlarınıza çerçeve ya da çift taraflı bant kullanarak kolaylıkla asabilir, taşınacağınız zaman bunları kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

  1. Halı ya da Halıflex Yerine Kilim Kullanın

Halıflexler hijyen açısından yetersiz olduğu gibi, halı kullanmak da kiralık evler için ideal değildir. Başka bir eve taşındığınızda halılar salon ve diğer odalara büyük ya da küçük gelebileceği için, kiralık evlerde kilim kullanmayı tercih edebilirsiniz.

  1. Duvar Kağıdı Kullanmayın

Duvar kağıtları, çıkarıldığı durumlarda duvar boyasına zarar vereceğinden masraflı olabilir. Ev sahipleri de genellikle duvar kağıdı kullanımına karşı çıktığı gibi, masraflı olacağından ya da duvar kağıdından zamanla sıkılabileceğinizden, duvar kağıdı kullanmaktan kaçının.

  1. Küçük Dolaplara Ağırlık Verin

Kiralık evinizi dekore ederken, küçük ve renkli dolaplar kullanmaya özen gösterin. Hem fazladan depolama alanı oluşturmak hem de taşınacağınız zaman kolaylık sağlamak açısından elverişli olan küçük dolapları istediğiniz ölçüde şekillendirerek, ev dekorasyonunuzu da farklılaştırabilirsiniz.

Evinizde kendinizi rahat hissetmek ve mutlu olabilmek için kiralık evde otursanız dahi, yaşam alanınızı kendinize göre dizayn etmenin önemli olduğunu unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu