Kiralık evinizi nasıl dekore edebilirsiniz?

Kendi evinizi zevkinize göre istediğiniz gibi yıkıp, yaptırabilirsiniz. Ama kirada oturuyorsanız iş değişiyor. Kirada oturuyorsanız, evinizi nasıl dekore edebilirsiniz? Kiracılar için ev dekorasyon önerileri…

Fikirlerinizi ev sahibinizle paylaşın

Evde yapmak istediğiniz değişikliklere karar verdikten sonra, bunu ev sahibinizle paylaşın. Evde yaptığınız her yenilik, evi daha iyi şartlarda kiralanmasını sağlayacağı için, ev sahibiniz de size karşı çıkmayacaktır. Ev sahibinizin fikirlerini dinleyip, ortak bir karar verebilirsiniz. Banyo, mutfak gibi kalıcı değişiklikler için hesaplı ürünler seçmeye özen gösterin.

Duvarlar

Evinizin duvarlarını mobilya ve dekorasyonunuza uygun renklere boyayabilirsiniz. Boya alırken, aldığınız boyanın leke tutmamasına, kaliteli, silinebilir ve hesaplı olmasına özen gösterin. Böylelikle duvar renklerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Duvar kağıtları yeniden moda olsa da, evinizi duvar kağıtları ile kaplamayın. Duvar kağıtları boyaya göre daha pahalıdır. Duvarlarınıza hareket kazandırmak istiyorsanız, duvarlarınızda sökülebilen dekoratif çıkartmalar kullanabilirsiniz. Taşınacak bile olsanız, çıkartmaları yeni evinize götürebilirsiniz.

Yerleri unutmayın

Evinizin yer döşemeleri eski ise, kullandığınız halılarla zemini örtebilirsiniz. Eğer zemini değiştirmeyi düşünüyorsanız, farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Odalarınızın zeminini su geçirmeyen vinil yer döşemeleri ile kaplayabilirsiniz. Uygun fiyata bulabileceğiniz mineflo ve laminantlar diğer seçenekler arasında yer alır. Banyo ve mutfağınız için yapıştırıp sökülebilen karo ve seramikler de iyi bir tercih olabilirler.

Aydınlatma için yatırım yapabilirsiniz

Taşındığınızda kullandığınız avize, aplik ve lambaderi yanınızda götürebileceğiniz için, evinize aydınlatma ürünleri seçerken kendinizi kısıtlamadan, zevkinize göre istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Çok mobilya almayın

Oturduğunuz ev daim olmayacağı ve yeni taşınacağınız evin şeklini, büyüklüğünü bilmediğiniz için evinize mümkün olduğunca kaliteli ama az eşya alın.

Kirada otursanız da, evinize kendi stilinizi yansıtmak istersiniz. Kullandığınız aksesuarlarla, evin temel yapısına dokunmadan evinize kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu