Kiralık Yazlık Evi Kişiselleştirmenin Yolları

Yazlık ev sahibi olmayanlar için yazın ev kiralamak her sene tekrarlanan bir rutin halini alıyor. Kiralık yazlık evi yaz boyunca rahat edeceğiniz şekilde kişiselleştirmenin de yolları var.

Yazlık ev kiralayanlar bilir. Eve ilk girdiğinizde, yabancılık hissedersiniz. Bu yabancılık hissi, günler geçtikçe ve evin içinde yaşadıkça yerini tanıdık bir hisse bırakır. Bu süreci kısaltmak elinizde.

Kendi yatak takımlarınızı getirin

Yatak herkes için büyük önem taşıdığı ve uyku kalitesini direkt olarak etkilediği için kendi yatak takımlarınızı sererek, kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Kirlendiğinde, dönüşümlü kullanmak için iki takımınız olması idealdir.

Kendi yastığınızı getirin

Yatak takımları gibi, yastık da son derece kişisel olduğu için yatarken rahat etmeniz yastık rahatlığınıza bağlıdır. Kendi yastığınızı getirerek, alışık olduğunuz uyku düzeninizi kurmuş olursunuz.

Kişisel eşyalar yerleştirin

Evinizden birkaç kişisel eşyanızı getirin. Fotoğraflarınızı evin etrafına yerleştirin. Evinizdeki gibi taze çiçeklerden bir vazo da oluşturabilirsiniz.

Günlük eşyalarınızı getirin

Kendi evinizde her gün kullandığınız eşyalarınızı da mutlaka getirin. Bu mutfakta olmazsa olmaz bir küçük ev aletiniz, kahve kupanız ya da sürekli müzik dinlediğiniz portatif hoparlörleriniz olabilir. Banyoda rahat etmek için kendi havlu ve bornozlarınızı da getirmeniz, banyoyu kişiselleştirmenize olanak sağlar.

Favori kokularınızı kullanın

Kendi evinizde kullandığınız kokuların aynısını kiralık yazlık evinizde de kullanarak, kısa zaman içinde yeni ortamınıza alışabilirsiniz. Sürekli kullandığınız bir oda parfümü, kokulu mum ya da kokulu masa süsü varsa, bunu da yanınızda getirin.

Ev tekstili getirin

Kendi evinizde kullandığınız koltuk yastıkları ve koltuk örtülerinizi yanınızda getirerek, salonun daha konforlu olmasını sağlayabilirsiniz. Salondaki mevcut mobilyaların üzerine kendi yastık ve örtülerinizi yerleştirerek, evinizdeki konfora kavuşabilirsiniz.

Eğlenin

Kiralık yazlık evinizde de kendi evinizdeki gibi eğlenmeyi sürdürün. Kiralama süreniz sadece bir hafta dahi olsa, kendi müziklerinizi dinlemek ve kendi mumlarınızı yakmak tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlayacaktır.

Yanınızda biraz fazla eşya taşıyarak ve kendinizi en iyi anlattığını düşündüğünüz eşylarınızı yanınıza alarak, kiralık yazlık evinizi kişiselleştirebilir, eve alışma sürenizi kısaltabilir, yaz tatilinizin keyfini arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu